Kino dla Ciebie

LOCKE ( 2013 )

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb6.8/10

Kino Dla Ciebie7.1/10

Gatunek – dramat, thriller

Produkcja – USA, Wielka Brytania

Rok – 2013

Scenariusz – Steven Knight

Reżyseria – Steven Knight

LOCKE (2013)

Nie będę oryginalna i odosobniona w swojej opinii pisząc, że film „Locke” zauroczył mnie !
Pomysł na sposób realizacji filmu jest prosty ale ujmujący i porywający widza.
80 minut monologu Locke ( w tej roli genialny Tom Hardy) i jego rozmów telefonicznych z najbliższymi to piękne i bardzo poetyckie widowisko.
Bardzo emocjonalny i bardzo klimatyczny obraz – obraz jednego aktora.
„Locke” to ludzki film , bo przecież to co przeżywa główny bohater to typowe rozterki człowieka, który „zbłądził”, który szuka swojego miejsca…Obraz trzyma w napięciu, wywołuje skrajne emocje i niesłychaną zażyłość z głównym bohaterem. Film jest niemal perfekcyjny pod względem scenariusza i jego realizacji a przede wszystkim gry aktorskiej.

Oglądając „Locke” czułam się jak psychoterapeutka, która przemierza drogę siedząc obok Ivana, przytłoczona jego życiem, problemami nawet tymi z przeszłości…
Dawno nie byłam tak blisko głównego bohatera, jak podczas projekcji  filmu – próbowałam  wczuć się w jego położenie, podróżując z nim razem, próbując mu „pomóc” w próbie uporządkowania własnego życia.

A po seansie ? Został natłok myśli i obawa czy obrana przez Ivana droga okaże się tą właściwą … Zdecydowanie polecam – to bardzo dobre kino, kino które zmusza do przemyśleń nad własnym życiem. To bardzo mądry, pasjonujący i wzruszający film – pozycja obowiązkowa.


2 komentarze do “LOCKE ( 2013 )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *