Kino dla Ciebie

LOFT (2014)

Kino Dla Ciebie6/10

filmweb6.4/10

Kino Dla Ciebie6.3/10

Gatunek – thriller

Produkcja – USA

Rok – 2014

Reżyseria – Erik Van Looy

Scenariusz – Wesley Strick, Bart De Pauw

LOFT (2014)

„Loft” (oryginalny tytuł „The Loft”) jest remakem belgijskiego thrillera z 2008 roku, którego niestety nie znam. Być może i dobrze, bo oglądając film podeszłam do niego z mniejszym krytycyzmem ;).
To średni thriller psychologiczny, przez większość czasu zbytnio rozwleczony, dopiero sam finał dostarcza dużej dawki emocji i zaskoczenia.
Dużą zaletą filmu „Loft” jest jego obsada: przede wszystkim Wentworth Miller w roli Luka Seacorda, znany ze znakomitego serialu „Skazany na śmierć” czy Matthias Schoenaerts.
Każdy z bohaterów, każdy z piątki mężczyzn ma coś na sumieniu, nikt z nich nie jest idealny dlatego do samego końca nie jesteśmy w stanie rozwikłać kryminalnej zagadki, bo każdy z mężczyzn wydaje się podejrzany…
Po filmie wiemy jednak jedno: nie ma wiernych mężczyzn, każdy z nich ulegnie wcześniej czy później femme fatale ;).

Walorem filmu jest także niewątpliwie umiejętnie prowadzana dwutorowa narracja. I na tym niestety koniec.
„Loft” jest thrillerem erotycznym, który powinien nas pochłonąć, powinien zaskakiwać każdą sceną, powinien szokować. Niestety dla mnie tak nie było. Momentami czułam się jakbym oglądała telenowelę, tasiemiec w stylu „Dynastii”. Owszem to niezły film,  obejrzeć można ale bez  większego zauroczenia. Średni scenariusz i średnio zrealizowany. Spodziewałam się czegoś o wiele lepszego, niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *