Kino dla Ciebie

LONDYN W OGNIU (2016)

Londyn w ogniu6/10

Gatunek – akcja

Produkcja -USA, Wielka Brytania, Bułgaria

Rok – 2016

Reżyseria – Babak Najafi

Scenariusz – Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger, Christian Gudegast, Chad St.John

Londyn w ogniu

„Londyn w ogniu” (oryginalny tytuł „London Hass Fallen” ) jest średnią kontynuacją dobrego thrillera „Olimp w ogniu”. Tym razem akcja zostaje przeniesiona do Londynu, gdzie agent Secret Service Mike Banning ( w tej roli znakomity Gerard Butler ) musi ochraniać prezydenta Stanów Zjednoczonych przed atakiem handlarzy bronią – terrorystami z Bliskiego Wschodu.
To kino brutalne, pełne strzelaniny, krwi i pościgów. I mimo, że cała historia jest na wskroś nierealistyczna to dobre kino akcji, które pozwala oderwać się od rzeczywistości, wyłączyć myślenie i dobrze się bawić.

„Londyn w ogniu” jest filmem bardzo widowiskowym, typowo amerykańskim, pełnym napięcia z odrobiną smacznych żartów. Dobre tempo, sprawnie nakręcone sceny akcji choć nieco sztuczne powodują, że film ogląda się dobrze i bez cienia nudy.
To całkiem niezła rozrywka pod warunkiem, że nie będziemy się doszukiwać w filmie jakiegoś przesłania, głębszych treści i czegoś nowego. „Londyn w ogniu” jest bowiem typowym, schematycznym filmem, przewidywalnym i niestety często nielogicznym wręcz absurdalnym. Ale mimo wszystko można się przy nim doskonale bawić.

Plusem obrazu jest jego doborowa obsada – Gerard Butler, Morgan Freeman czy Aaron Eckhart to tylko niektóre nazwiska jakie mamy okazję podziwiać na ekranie. Mimo średniego scenariusza, trywialnej fabuły, niedociągnięć realizacyjnych, „Londyn w ogniu” jest filmem, który warto obejrzeć.
Dla relaksu, dla zabicia czasu, dla „odmóżdżenia”. To całkiem niezłe kino akcji, które powinno zadowolić fanów gatunku. Mimo wszystko polecam.

Londyn w ogniu 6.1/10

Londyn w ogniu5.9/10

1 komentarz do “LONDYN W OGNIU (2016)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *