Kino dla Ciebie

LWICA (2008)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb7/10

Kino Dla Ciebie7.1/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Argentyna, Brazylia, Korea Południowa, Hiszpania

Rok – 2008

Reżyseria – Pablo Trapero

Scenariusz – Pablo Trapero, Alejandro Fadel, Martin Mauregui, Santiago Mitre

LWICA (2008)

„Lwica” ( oryginalny tytuł „Leonera”) to bardzo poruszająca opowieść o Julii – ciężarnej kobiecie, która trafia do więzienia oskarżona o morderstwo. Po porodzie walczy jak lwica o to, aby zachować prawa do opieki nad swoim synem i zapewnić mu życie poza murami więzienia. Historia jakich może być wiele ale została ona opowiedziana w sposób niemal doskonały.

Przez cały czas trwania seansu z napięciem obserwujemy więzienne życie Julii, życie innych kobiet i ich troskę i walkę o swoje dzieci. Film „Lwica” poraża swoim realizmem i głęboką psychologią. A po seansie pozostaje wiele pytań, bo tak naprawdę nie wiemy do końca co stało się w mieszkaniu Julii, jak wyglądała zbrodnia, za którą przyszło jej płacić tak wysoką cenę.
Dużym atutem obrazu są doskonałe zdjęcia, zdjęcia które „żyją”, które perfekcyjnie ukazują realia panujące w więzieniu dla kobiet.

W mojej ocenie „Lwica” to film, który koniecznie trzeba obejrzeć – doskonałe studium psychiki kobiety i pełen napięcia obraz. Zachwyca swoim przekazem, urzeka kreacjami aktorskimi i nie pozostawia widza obojętnym w trakcie i po seansie. Polecam ! Mnie poraził, zauroczył i pozostawił psychicznie „zdruzgotaną”… Żałuję tylko, że film mimo nominacji w Cannes nie zdobył głównej nagrody – naprawdę był godny takiego wyróżnienia 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *