Kino dla Ciebie

MAD MAX – NA DRODZE GNIEWU (2015)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb7.7/10

Kino Dla Ciebie8.5/10

Gatunek – sensacyjny, sci-fi

Produkcja – Australia, USA

Rok – 2015

Reżyseria – George Miller

Scenariusz – George Miller, Brendon McCartny, Nick Lathouris

MAD MAX - NA DRODZE GNIEWU (2015)

„Mad Max – Na drodze gniewu” ( oryginalny tytuł „Mad Max – Fury Road” ) to świetne kino…rozrywkowe z gatunku sci-fi. Nie powiem nic odkrywczego pisząc po raz kolejny, że nie należę ani do znawców ani do fanów gatunku. Nie oglądałam również żadnej z części Mad Max-a. Muszę jednak przyznać, że nie żałuję seansu :). Otrzymałam bowiem wspaniałe, efekciarskie widowisko: ucieczki, pościgi i morze krwi a wszystko osadzone w wyimaginowanej pustynnej przyszłości. Wciągająca akcja trzymała mnie w napięciu od samego początku a owe napięcie nie zniknęło do napisów końcowych.

„Mad Max – Na drodze gniewu” to film bardzo dynamiczny z rewelacyjnymi zdjęciami i efektami, z niezłą muzyką i dobrą grą aktorską. Nie mogło być przecież inaczej skoro w obsadzie widnieją takie nazwiska jak Tom Hardy czy Charlize Theron.
Urzekł mnie świat przedstawiony w „Mad Max-ie”, mimo że to przecież świat, w którym rządzi zło, świat szaleńczy, w którym toczy się walka na śmierć i życie.
Został on jednak perfekcyjnie ukazany, z doskonałą scenografią, stylizacją i efektami specjalnymi. Żałuję tylko, że nie miałam okazji podziwiać go w 3D.

„Mad Max – Na drodze gniewu” był dla mnie wyśmienitym widowiskiem, w którym nie treść jest ważna ale idealna forma przekazu tej treści. Jeśli potrzebujecie dużej dawki adrenaliny, uwielbiacie kino akcji to film „Mad Max – Na drodze gniewu” jest filmem idealnym dla Was. Polecam!

https://www.youtube.com/watch?v=FuMgguGdixY

 

2 komentarze do “MAD MAX – NA DRODZE GNIEWU (2015)

  1. Miałam podobnie, a mianowicie..nie widziałam żadnej z poprzednich części Mad Maxa, a fanką sci – fi jestem w zasadzie od niedawna. Mad Max – Fury road zrobił na mnie wrażenie, ale jednka – będę brutalna – zabrakło mi tam krwi. Pomimo, że film epatuje przemocą. Oczywiście uważam, podobnie pewnie jak znacząca większość widzów, że Charlize Theron skradła lwią część przedstawienia, pomijając oczywiście szalonego gitarzystę. Kino rozrywkowe najwyższych lotów, idealne na rozluźnienie.

    1. Uważam podobnie , mimo że nie jestem fanką sci-fi doskonale się bawiłam – to bardzo dobre kino na odreagowanie, takie jakim powinno być właśnie kino rozrywkowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *