Kino dla Ciebie

MAGIK Z NOWEGO JORKU ( 2014)

Magik z Nowego Jorku5/10

Gatunek – dramat, fantasy, komedia

Produkcja – USA

Rok -2014

Reżyseria -Tom McCarthy

Scenariusz – Tom McCarthy, Paul Sodo

Magik z Nowego Jorku

„Magik z Nowego Jorku” ( oryginalny tytuł „The Cobbler” ) należy do filmów lekkich, łatwych i przyjemnych. Takich, które ogląda się dla odreagowania i oderwania od szarości codziennego życia. Niezwykle ciepły ale jednocześnie nieco naiwny.
Nie spodoba się na pewno tym, którzy szukają w kinie głębszego przekazu, przekazu zmuszającego do przemyśleń.

„Magik z Nowego Jorku” to obraz przeciętny, w mojej ocenie niedopracowany. Kilka gatunków wymieszanych bez większego pomysłu burzy atmosferę filmu, która mogła być o wiele lepsza. Jedynym tak naprawdę walorem filmu jest Adam Sandler. Udało mu się niemalże perfekcyjnie znaleźć się w przeciętnej roli, przekazać uczucia i emocje targające znudzonym życiem szewcem.
Magiczną atmosferę filmu umiejętnie podkreśla muzyka, która w niewielkim stopniu oddaje atmosferę przeszłości, baśni, starych filmów.

„Magik z Nowego Jorku” to film, który w sumie dobrze się ogląda, który wywołuje śmiech i łzy.
Nie jest to jednak dzieło „najwyższych lotów”. Historia i sam pomysł na film dobre. Sam sposób realizacji, przekazu pozostawia jednak wiele do życzenia.
To mógł być dobry film a nie był. Mimo wszystko można go obejrzeć dla samego Sandlera, dla poprawienia swojego nastroju. Chociaż na pewno stwierdzicie, że uderza on w inteligencję widza ;). Czasami jednak warto sięgnąć i po takie przeciętne filmy.

Magik z Nowego Jorku6.1/10

Magik z Nowego Jorku5.8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *