Kino dla Ciebie

MAŁA MISS (2006)

mała miss8/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – USA

Rok – 2006

Reżyseria – Jonathan Dayton, Valerie Faris

Scenariusz – Michael Arndt

„Mała Miss” ( oryginalny tytuł „Little Miss Sunshine” ) to debiut fabularny pary zajmującej się tworzeniem wideoklipów. I muszę przyznać, że jest to niezwykle udany debiut.
Film został słusznie doceniony przez krytyków. Uhonorowano go m.in. Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego i za najlepszy scenariusz oryginalny, nagrodami BAFTA w tych samych kategoriach, czterema statuetkami Independent Choice i innymi.

„Mała Miss” jest niezwykle przejmującą a jednocześnie zabawną historią rodzinną i bardzo dobrym kinem drogi. To film bardzo pozytywny. Pokazuje i uczy przede wszystkim tego, że nigdy nie należy się poddawać, nigdy nie rezygnować z marzeń, uparcie dążyć do wyznaczonego celu.
Ale nie tylko takie przesłanie płynie z filmu. Tak jak filmowi bohaterowie powinniśmy doceniać to co mamy, doceniać rodzinę i swoich bliskich mimo dzielących różnic.
„Mała Miss” urzekła mnie przede wszystkim swoim klimatem, przesłaniem i pełnymi humoru dialogami.

To prosta historia o zwykłych ludziach opowiedziana w sposób zaskakujący, zdumiewający i zarazem przepiękny. Komizm przeplata się w niej z tragizmem, powaga z humorem.
Doborowa obsada, doskonała muzyka idealnie dopasowana do klimatu, scenografia i niezłe zdjęcia dopełniają wyśmienicie fabułę obrazu. Obrazu, który może nie jest wybitnym filmem ale ogląda się go niezwykle przyjemnie, chłonąc każdy kadr. To film, który daje pozytywną energię, który uczy i bawi jednocześnie. Bardzo ciepły, pokazujący ważne sprawy z dystansem. Polecam!

mała miss7.1/10

mała miss7.8/10

2 komentarze do “MAŁA MISS (2006)

  1. Film perełka, ciepły, dający do myślenia, a wszystko podane ze specyficznym humorem i choć oglądałam ładnych parę lat temu, to pamiętam do dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *