Kino dla Ciebie

MANGLEHORN (2014)

Manglehorn7/10

Gatunek – dramat

Produkcja – USA

Rok -2014

Reżyseria -David Gordon Green

Scenariusz – Paul Logan

Manglehorn

„Manglehorn” to bardzo realistyczny obraz starszego człowieka, zamkniętego w sobie, żyjącego wspomnieniami w swojej własnej rzeczywistości.
A.J.Manglehorn ( w tej roli perfekcyjny Al Pacino ) jest ślusarzem, dziwakiem pełnym goryczy i odciętym od świata. Dla niego najważniejsze są wspomnienia, listy pisane do Clary – kobiety, którą kocha i …kot.

„Manglehorn” jest filmem niezwykle emocjonalnym i melancholijnym. Doskonałe studium psychologiczne postaci żyjących w różnych światach, borykających się ze swoimi problemami, marzących o lepszym życiu. To film o zwykłym, szarym życiu – historia opowiedziana w sposób bardzo wiarygodny, zmuszający do przemyśleń i do zastanowienia się nad sobą.
„Manglehorn” mówi o ludziach odizolowanych, zablokowanych psychicznie i ich obsesjach. Takich ludziach jacy zdarzają się w codziennym życiu, w każdej rzeczywistości i w każdej epoce. Można więc śmiało powiedzieć, że to obraz ponadczasowy.
Film uczy nas przede wszystkim tego jak cieszyć się z pozornie błahych i zwyczajnych chwil, które budują nasze życie. Tylko wtedy będzie ono życiem a nie zwykłym wegetowaniem.

W ogólnym rozrachunku „Manglehorn” to kameralny obraz, z doskonałymi kreacjami aktorskimi, atmosferą i klimatem tajemnicy, magii. Poruszający ważne i znane nam prawdy, o których nie powinniśmy nigdy zapominać – życie przeszłością, wspomnieniami nie prowadzi do niczego dobrego.
Mimo, że to film dość specyficzny, film który może nudzić – polecam ! Niezwykle realny i gorzki a jednocześnie pozytywny i ciepły.

Manglehorn6.0/10

Manglehorn 5.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *