Kino dla Ciebie

MARSHALL (2017)

marshall7/10

Gatunek – biograficzny, dramat, sądowniczy

Produkcja – USA

Rok – 2017

Reżyseria – Reginald Hudlin

Scenariusz – Jacob Koskoff, Michael Koskoff


„Marshall” to niezwykle dobry dramat sądowniczy pokazujący jedną ze spraw jakie prowadził w młodości Thurgood Marshall – pierwszy afroamerykański sędzia Sądu Najwyższego.
Akcja filmu rozgrywa się w latach 40-tych ubiegłego wieku i skupia na procesie czarnoskórego mężczyzny oskarżonego o gwałt na białej kobiecie. Upartość i profesjonalizm Marshalla prowadzą do poznania prawdy i podjęcia jedynej słusznej decyzji przez Ławę Przysięgłych.

„Marshall” jest filmem, który w bardzo realistyczny sposób ukazuje uprzedzenia rasowe, kulturowe i religijne. W obrazie doskonale oddano klimat minionej epoki.
To głównie zasługa dobrej scenografii oraz cudownie wkomponowanej muzyki, która przenosi nas w lata 40-ste ubiegłego wieku.
Dobrze przedstawione portrety psychologiczne postaci są kolejnym walorem filmu. Wśród obsady aktorskiej wyróżniają się odtwórcy głównych ról – Chadwick Boseman jako Thurgood Marshall oraz Josh Gad w roli Sama Fiedmana. Obydwaj perfekcyjnie odtworzyli relacje łączące bohaterów, walkę każdego z nich ze sobą, z otoczeniem i dążenie do odkrycia prawdy.

To solidny i bezpośredni dramat. Dramat, który pochłania i jest dobrą lekcją historii. Dobrze wyreżyserowany i dobrze zagrany. Film ponadczasowy, nadal aktualny z ważnym przesłaniem : Decyzje podejmowane w sądach powinny opierać się na prawie i dowodach a nie opiniach większości czy opiniach rządzących.
Muszę przyznać, że zasiadając do seansu spodziewałam się kolejnego rozczarowania. „Marshall” okazał się jednak filmem, który oglądałam z dużym zainteresowaniem, zaciekawieniem i bez cienia nudy. Filmem, który uczy i który jest dobrym fragmentem biografii Thurgooda Marshalla . Polecam.

marshall6.9/10

marshall
7.2/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *