Kino dla Ciebie

MEN OF HONOR (2000)

Kino Dla Ciebie 8/10

filmweb 7.7/10

Kino Dla Ciebie 7.1/10

Gatunek – biograficzny, dramat

Produkcja – USA

Rok – 2000

Reżyseria – George Tilman Jr.

Scenariusz – Scott Marshall Smith

MEN OF HONOR (2000)

„Men of honor” ( polski tytuł „Siła i honor” ) to film oparty na faktach. Opowiada historię Carla Brasher’a, pierwszego czarnoskórego, który w latach 50-tych zaciągnął się do Marynarki Wojennej USA aby zostać zawodowym nurkiem. Obiecał ojcu, obiecał sobie i uparcie dążył do realizacji swojego największego marzenia. Wbrew wszelkim przeciwnościom, wbrew uprzedzeniom rasowym i nastawieniu otoczenia zmierzał do wytyczonego sobie celu, nie poddając się i niszcząc wszelkie przeszkody – nawet te zdrowotne…

Dużym atutem filmu jest bardzo dobra obsada aktorska. W rolę Carla Breashera wcielił się Cuba Goodwing Jr. – idealnie przekazał emocje, uczucia i upartość głównego bohatera. Genialnie zagrał również Robert de Niro. Wykreowana przez niego postać opiekuna kursantów Sunday’a to człowiek ostry i bezwzględny, charyzmatyczny i nieugięty, walczący  z nałogiem.

„Men of honor” mimo dwugodzinnej projekcji jest filmem, który ogląda się z dużym zaciekawieniem, chłonąc każdy kadr, gest i słowo. Bardzo dobry scenariusz i dobrze zrealizowany. To pozytywny obraz. Film, który uczy, że nigdy nie należy się poddawać, że nasze marzenia nawet te najbardziej nierealne są możliwe do realizacji. Wszystko zależy od nas samych-naszego nastawienia i upartości.                     „Men of honor” w mojej ocenie to klasyk. Film, który mimo upływu czasu nie traci nic na swojej wartości i na swoim przesłaniu. Zdecydowanie polecam, szczególnie w chwilach zwątpienia i słabości. Warto!

https://www.youtube.com/watch?v=9HxndukCV38

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *