Kino dla Ciebie

METRO MANILA (2013)

Metro Manila (2013)7/10

Gatunek – thriller

Produkcja – Wielka Brytania, Filipiny

Rok -2013

Reżyseria – Sean Ellis

Scenariusz – Sean Ellis, Frank E. Flowers

Metro Manila
„Metro Manila” to poruszający thriller o ludziach z Filipin żyjących w skrajnej nędzy i poszukujących lepszego życia w stolicy kraju. Na drodze do ich szczęścia, poprawy swego losu stają przeszkody trudne do pokonania: bezrobocie, oszuści, niegodne warunki bytowe.
Decyzje jakie podejmują by przeżyć w trudnych warunkach prowadzą do dramatu i zaskakującego finału.

„Metro Manila” jest doskonałym studium psychologicznym zdesperowanych ludzi. W filmie urzekają bardzo prawdziwe kreacje aktorskie, obrazy skrajnie biednych i bogatych miejsc w Manili, codzienne życie zwykłych ludzi. Oglądając obraz czasami odnosi się wręcz wrażenie, że mamy do czynienia z dokumentem ukazującym przekrój społeczny Filipin, walkę o przetrwanie i szare życie mieszkańców.
Metro Manila” to film niezwykle surowy, drastyczny i przejmujący. Zmusza do przemyśleń nad tym jak daleko może posunąć się człowiek aby odzyskać człowieczeństwo, aby ratować rodzinę, odnaleźć szczęście i godne życie dla swoich bliskich.

Film nakręcono w całości na Filipinach, przy małym nakładzie finansowym, w rdzennym języku tagalog. To kolejny przykład na to, że wśród obrazów mało znanych, niekomercyjnych można znaleźć perełki godne uwagi.
Bardzo życiowy i prawdziwy obraz. Niebanalny, wzruszający i świetnie zrealizowany.
Został on nagrodzony nagrodą BIFA dla najlepszego filmu niezależnego, najlepszego reżysera, aktora drugoplanowego i najlepszego debiutu aktorskiego.
Warto poświęcić mu czas. Polecam.

Metro Manila (2013)7.5/10

Metro Manila (2013)7.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *