Kino dla Ciebie

MÓJ OJCIEC I JA (2007)

Mój ojciec i ja (2007)8/10

Gatunek – biograficzny, dramat

Produkcja – Australia

Rok -2007

Reżyseria -Richard Roxburg

Scenariusz -Nick Diake

Mój ojciec i ja

„Mój ojciec i ja” ( oryginalny tytuł „Romulus, My Father” ) – film oparty na wspomnieniach australijskiego filozofa Raimonda Gaity jest opowieścią o losach jego rodziny, która w latach 60 tych wyemigrowała do Australii. Film zdobył cztery nagrody Australian Film Institute m.in. za najlepszy film i najlepszego aktora.
To bardzo przejmująca i pochłaniająca historia rodziny widziana oczami kilkuletniego chłopca. Chłopca, który musi wiele przejść, który obserwuje niełatwe kontakty swoich rodziców. Brutalny ale jakże prawdziwy obraz. Pokazuje jak silna jest miłość ojcowska, jak może ona przezwyciężyć wszelkie przeszkody bytowe i rodzinne.

„Mój ojciec i ja” to bardzo wzruszający film, film który może być pięknym wzorem idealnej i niezwykłej miłości ojca do syna.
Świetne kreacje aktorskie, wśród których szczególnie wyróżniają się Kodi Smit McPhee jako Rai i Eric Bana grający ojca.
Mimo przejmującej historii „Mój ojciec i ja” jest ciepłym, bardzo emocjonalnym obrazem opowiedzianym ciekawie, nie nachalnie i niezwykle lirycznie. Urzekają w nim obrazy Australii, przepiękne zdjęcia, sielska atmosfera skrywająca dramat rodzinny. Cichy bohater jakim jest Romulus zasługuje na największe uznanie – za swoje poświęcenie, swoją miłość, wiarę i walkę o lepsze jutro dla siebie i syna.

To obraz, który polecam każdemu. Naprawdę warto. Ja oglądałam film „Mój ojciec i ja” z niegasnącym zainteresowaniem, urzeczona niespotykanie wielkim rodzicielskim uczuciem. Polecam !

https://www.youtube.com/watch?v=EfhhBWJgalg
Mój ojciec i ja (2007)7.1/10

Mój ojciec i ja (2007) 6.7/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *