Kino dla Ciebie

NARCOS (2015-) [serial]

narcos9/10

Gatunek – biograficzny, dramat, kryminał

Produkcja – Kolumbia, USA

Rok – 2015

Twórcy – Carlo Bernard, Doug Miro, Jose Padilha, Guillermo Navarro i inni.


„Narcos” jest opartym na faktach serialem, przedstawiającym historię życia bossa narkotykowego Pablo Escobara. Mimo, że jest to serial fabularny to bardzo często przypomina on dokument.
Dzieję się tak za sprawą wplatanych w obraz filmów archiwalnych i autentycznych wypowiedzi agenta amerykańskiej agencji do spraw zwalczania narkomanii.
„Narcos” świetnie pokazuje nie tylko życie Pablo Escobara ale również złudny wpływ pieniędzy na postrzeganie świata oraz miłość i przywiązanie bossa do rodziny.
To film bardzo dobrze zrealizowany i bardzo dobrze zagrany. Pochłania i fascynuje do samego końca. Duża w tym zasługa doskonałej gry aktorskiej. Wagner Moura w roli Pablo Escobara to idealny przywódca, pełnokrwisty boss narkotykowy i wzorcowy ojciec rodziny. W rolę agentów walczących z kartelami wcieli się Boyd Holbrook i Pedro Pascal – postacie niezwykle realistyczne, odwzorowane z niezwykłą starannością.

„Narcos” to serial bardzo klimatyczny i momentami bardzo brutalny. Dobra, prawdziwa historia doskonale opowiedziana z fascynującą narracją. Narracją, która nie nuży i nie irytuje ale w mistrzowski sposób budzi zainteresowanie filmem i nie tak dawnymi wydarzeniami.
Nie jest to na pewno łatwa tematyka ale sposób jej przedstawienia powoduje, że sam serial ogląda się lekko niczym serial rozrywkowy. Wciągająca fabuła, dobra historia opowiedziana przez dwie walczące ze sobą strony, doskonałe zdjęcia i scenografia to kolejne atuty tego wyśmienitego serialu.

Ja oglądałam „Narcos” jednym tchem, chłonąc każdy kadr, każdy odcinek i żałując, że to tylko trzy sezony. Polecam – na pewno nie pożałujecie.

narcos8.6/10

Wind River8.9/10

2 komentarze do “NARCOS (2015-) [serial]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *