Kino dla Ciebie

NICE GUYS. RÓWNI GOŚCIE (2016)

nice guys. równi goście7/10

Gatunek – komedia kryminalna

Produkcja – USA, Wielka Brytania

Rok – 2016

Reżyseria – Shane Black

Scenariusz – Shane Black, Anthony Bagarozzi

Nice Guys. Równi goście

„Nice Guys. Równi goście” ( oryginalny tytuł „The Nice Guys” ) to lekka komedia kryminalna, idealne kino rozrywkowe. Groteskowe sceny akcji, doskonałe dialogi, cudowny klimat kiczowatych lat 70-tych nie pozwalają na chwilę nudy podczas seansu.
Dużym atutem filmu jest doborowa obsada. Russell Crowe i Ryan Gosling jako partnerzy rozwiązujący zagadkę zaginięcia córki wpływowej urzędniczki doskonale sprawdzili się w komediowych rolach. Dobrani kontrastowo – ociężały fizycznie Crowe i ociężały umysłowo aczkolwiek błyskotliwy Gosling stanowią idealny duet „równych gości”. Duet, w którym da się wyczuć „chemię” i niemalże idealne dopasowanie. Obok pary głównych bohaterów wyróżnia się w nim młoda Angourie Rice grająca córkę Marcha. Rezolutna, będąca głosem sumienia „równych gości” urzeka równie mocno jak największe gwiazdy.

„Nice Guys. Równi goście” to zabawny film, trochę w stylu retro. Pełno w nim muzyki disco, kiczowatych strojów, trupów, pięknych kobiet i brzydkich słów. To przyjemne kino, które bawi i jest doskonałą odskocznią od masowych produkcji.
Zabawny, ironiczny i brutalny, z zakręconą fabułą, przywodzi na myśl dawne komedie sensacyjne.
To niezła mieszanka wybuchowa z dobrym scenariuszem i równie dobrą realizacją.
Śmiało zaliczam ten film do jednej z najbardziej udanych premier roku. Bawiłam się przy nim świetnie. Liczne zwroty akcji, humor i klimat dostarczyły mi niezapomnianej rozrywki.

Odstresowujący, niemęczący i nienudzący. Groteska i pastisz królują w nim do samego końca wywołując salwy śmiechu.
„Nice Guys. Równi goście” to film, który warto obejrzeć. Lekki i przyjemny jest doskonałym oderwaniem od codziennego życia. Polecam.

nice guys. równi goście6.9/10

nice guys. równi goście7.5/10

3 komentarze do “NICE GUYS. RÓWNI GOŚCIE (2016)

  1. Może nie, że się zaśmiewałam do rozpuku, ale jednak przyjemny film, fajny duet, ciekawa fabuła i właśnie ten klimat retro, który nadawał moim zdaniem smaczku. Film w sam raz do obejrzenia na leniwe popołudnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *