Kino dla Ciebie

NIEBO ISTNIEJE NAPRAWDĘ ( 2014 )

Kino Dla Ciebie4/10

filmweb6.6/10

Kino Dla Ciebie5.8/10

Gatunek – dramat

Kraj – USA

Rok – 2014

Reżyseria – Randall Wallace

Scenariusz – Randall Wallace, Chris Parker

NIEBO ISTNIEJE NAPRAWDĘ (2014)

Film „Niebo istnieje naprawdę” (oryginalny tytuł „Heaven Is for Real”) jest ekranizacją autobiograficznej powieści pastora – Toddo Burpo .
Spodziewałam się czegoś wielkiego po tym filmie – głębokich wzruszeń, niezapomnianych emocji a otrzymałam …przeciętny obraz, sentymentalny i pastelowy do granic możliwości.
Motyw wiary i dylematy z nią związane, refleksje na tematy życia i życia po śmierci to główne wątki przewijające się przez cały film.”Niebo istnieje naprawdę” to film na wskroś religijny.

Dla mnie , niestety zbyt kiczowaty, czasami naiwny i moralizatorski. Prosty w formie i przekazie. Brakowało mi jakiejś tajemniczości, jakiś dylematów, które pozostały by po obejrzeniu filmu.
Patos, dobro i prostota nie przemówiły do mnie tak jak tego oczekiwałam.
Zabrakło mi zdecydowanie siły przekonywania. „Niebo istnieje naprawdę” to w sumie taka prosta ale przyjemna przypowieść – idealna na lekcje religii.
Urzekł mnie natomiast młodziutki Connor Corum – chłopczyk zagrał bardzo naturalnie, spokojnie i ciepło. Był jedynym magnesem, dla którego obejrzałam ten film do końca. A całość ? Cóż, niestety dla mnie była to strata czasu…

2 komentarze do “NIEBO ISTNIEJE NAPRAWDĘ ( 2014 )

    1. Ależ proszę 🙂 Tylko pamiętaj, że to są moje odczucia …bywają i inne – zupełnie przeciwstawne. Niestety ja tak odebrałam właśnie ten film mimo,że nie jestem ateistką

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *