Kino dla Ciebie

NIEMIŁOŚĆ (2017)

niemiłość9/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Rosja, Belgia, Francja, Niemcy

Rok – 2017

Reżyseria – Andriej Zwiagincew

Scenariusz – Oleg Negin, Andriej Zwiagincew


„Niemiłość” (oryginalny tytuł „Nelyubov”) jest po „Lewiatanie”, „Wygnaniu” czy „Elenie” kolejnym wielkim dziełem Andrieja Zwiagincewa.
To bardzo ambitne i niepretensjonalne kino, w którym dokonano przede wszystkim głębokiej analizy psychologicznej społeczeństwa. Społeczeństwa, w którym brak uczuć. Społeczeństwa, w którym ludzie żyjąc razem tak naprawdę żyją obok siebie.
A co najgorsze mimo przeżytej traumy, historia chłodu i niemiłości zatacza koło…
W filmie głębokiej krytyce poddano również świat wirtualny, który rządzi naszym codziennym życiem niszcząc potrzebę kontaktu z żywym człowiekiem.

„Niemiłość” to bardzo emocjonalny, poruszający i bolesny obraz rodziny i społeczeństwa, które mają problem z jakimikolwiek uczuciami.
To jednocześnie chłodny obraz pustego i sztucznego świata, w którym nawet uczucia pojawiają się tylko na chwilę.
Perfekcyjne zdjęcia i niepokojąca muzyka doskonale podkreślają  klimat, emocje i niegasnące w filmie ani na chwilę napięcie. Idealnie spisała się również obsada aktorska filmu.
„Niemiłość” Zwiagincewa jest filmem cichym, ponurym i przygnębiającym.
Filmem, o którym łatwo się nie zapomina, który zmusza do refleksji i przemyśleń.
Nad sobą, bliskimi i całym światem.
To film bardzo uniwersalny i ponadczasowy, dojrzały i bolesny. Niezwykle gorzki obraz współczesności i człowieka samotnego nie tylko wśród najbliższych.

„Niemiłość” jest filmem, który polecam każdemu. Przede wszystkim ku przestrodze przed przerażającą wizją świata, w którym rządzi chłód, egoizm i  niemiłość.
Polecam go również tym, którzy szukają w kinie czegoś więcej niż tylko rozrywki. To ambitne kino o jakim szybko się nie zapomina. Naprawdę warto!

niemiłość7.7/10

niemiłość7.8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *