Kino dla Ciebie

NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO (2017)

nigdy cię tu nie było7/10

Gatunek – dramat, thriller

Produkcja – Francja,USA,Wielka Brytania

Rok – 2017

Reżyseria – Lynne Ramsay

Scenariusz – Lynne Ramsay


„Nigdy cię tu nie było” ( oryginalny tytuł „You Were Never Really Here” ) to poruszająca i brutalna historia byłego żołnierza do zadań specjalnych. Film powstał na podstawie książki Jonathana Armesa „You Were Never Really Here”.
W rolę Joe – człowieka gotowego na wszystko, okrutnego a jednocześnie zagubionego, z dużym bagażem prześladujących go wojennych wspomnień wcielił się Joaquin Phoenix. I to głównie dzięki jego postaci film zyskuje bardzo dużo w odbiorze.
Oprócz doskonałej gry aktorskiej obraz poraża surowymi zdjęciami i doskonale wkomponowaną muzyką.

„Nigdy cię tu nie było” to przede wszystkim dogłębna analiza psychiki głównego bohatera. Obraz demonów, które kierują jego życiem i tak potrzebnego mu ocalenia.
To film przepełniony symboliką, krwisty i brutalny, bardzo klimatyczny.
Pełen surowości, niespokojny, bardzo emocjonalny i działający na wyobraźnię widza. Wprawdzie przedstawiona w nim historia wydaje się banalna ale ukazano ją w intrygujący i nietypowy sposób.
Nie jest to film łatwy i przyjemny w odbiorze, pełen scen, które poruszają do głębi. Bolesny, maksymalnie psychologiczny. Mimo swojej brutalności to piękne kino – zaskakujące i niebanalne. Zupełnie słusznie uhonorowano go Złotą Palmą dla najlepszego aktora oraz za najlepszy scenariusz.

„Nigdy cię tu nie było” to film, który pozytywnie mnie zaskoczył. Spodziewałam się typowego kina akcji a otrzymałam bardzo dobry dramat psychologiczny i pełnokrwisty thriller. Dramat o walce z samym sobą, dramat o wyzwoleniu i odkupieniu.
Cudowny film jednego aktora. Naprawdę warto poświęcić mu czas. Będziecie zaskoczeni, zszokowani i zachwyceni. Polecam.

nigdy cię tu nie było6.5/10

nigdy cię tu nie było7.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *