Kino dla Ciebie

NOCNA STRAŻ (1997)

Nocna straż 7/10

Gatunek – thriller

Produkcja -USA

Rok – 1997

Reżyseria – Ole Bornedal

Scenariusz – Ole Bornedal, Steven Sodenbergh

Nocna straż

„Nocna straż” (oryginalny tytuł „Nightwatch”) to amerykański remake duńskiego obrazu z 1994 „Nocny strażnik”. Dobry, przerażający thriller. Gęsty klimat, napięcie i niepewność, nastrój i klimat grozy towarzyszą nam podczas całego seansu.
To zasługa przede wszystkim dobrej fabuły i dobrej realizacji. Do tego muzyka, która potęguje nastrój niepewności, zagrożenia i tego co wkrótce może się wydarzyć.
„Nocna straż” byłaby filmem wręcz idealnym gdyby nie zakończenie – jak dla mnie zbyt przewidywalne i mimo grozy nieco „przesłodzone”.

Dobra obsada filmu to kolejny jego walor. Ewan McGregor jako dorabiający w kostnicy student Martin, Nic Nolte w roli skrywającego mroczną tajemnicę inspektora Cray’a czy Patricia Arguette jako Katherine.
W ogólnym rozrachunku „Nocna straż” jest dobrym, trzymającym w napięciu thrillerem – intrygującym, gęstym i niepokojącym.
Nie brakuje w nim również momentów komediowych, które rozładowują ciężką atmosferę zagrożenia. Mimo, że dość szybko udaje się nam rozszyfrować tożsamość zwyrodnialca, nadal oglądamy film z dużym zainteresowaniem. Głównie dzięki zwrotom akcji, maksimum grozy i przerażającej atmosferze.
„Nocna straż” jest przerażającym obrazem, działającym na wyobraźnię, krwawym i trzymającym w napięciu. Aż dziwne, że film praktycznie był niezauważony. Mimo pewnych niedociągnięć warto go obejrzeć. To film, przy którym nie będziecie się nudzić, który rozbudzi w was lęk i grozę. Polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=vKNfeCfuh7M

Nocna straż6.7/10

Nocna straż6.2/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *