Kino dla Ciebie

OBSESJA ZEMSTY (2015)

obsesja zemsty7/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Hiszpania

Rok – 2015

Reżyseria – Andreas Luque, Samuel Martin Meteos

Scenariusz – Javier Echaniz, Juan Antonio Gil Bengoa, Andreas Luque, Samuel Martin Meteos

obsesja zemsty

„Obsesja zemsty” ( oryginalny tytuł ” Tiempo sin aire” ) to fascynujący i mocno dramaturgiczny obraz. Główna bohaterka, Maria ( w tej roli genialna Juana Acosta ) ogarnięta żądzą zemsty, poświęca swoje życie na znalezienie oprawców swojej córki.
To niezwykła produkcja – poruszająca, skłaniająca do refleksji, budząca żal i sprzeciw. Sprzeciw wobec brutalności, przemocy i zemsty, która w przypadku głównej bohaterki okazuje się tylko pozorna i tak naprawdę nie przynosi ukojenia. Bo przecież zemsta nie jest w stanie ukoić bólu po stracie bliskiej osoby. Tym bardziej, że jak okazuje się w porażającym zakończeniu prawda o zbrodni nie taka prosta…

„Obsesja zemsty” rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych – retrospekcji odnoszącej się do wojny domowej w Kolumbii i teraźniejszości. Taki zabieg na pewno pozwala zrozumieć pobudki kierujące głównymi bohaterami ale czy do końca ?
To nie jest łatwy film, film w którym otrzymujemy jasne odpowiedzi, przy którym można nie myśleć.
Dobre zdjęcia, konstrukcja, umiejętnie dobrana muzyka podkreślają dramaturgię i niepewność, która towarzyszy nam do końca filmu.

Może i „Obsesja zemsty” nie jest arcydziełem ale wbija w fotel i nie pozostawia widza obojętnym. Tak było i w moim wypadku. Po skończonym seansie pozostałam z bagażem pytań… Czy zemsta może nas wyzwolić ? Czy wymierzając karę jesteśmy w stanie zawsze wymierzyć ją właściwie ? Czy powinniśmy sami szukać sprawiedliwości ? Na te i inne pytania musicie odpowiedzieć sobie sami oglądając film „Obsesja zemsty”. To obraz wart obejrzenia – polecam.

obsesja zemsty6.6/10

obsesja zemsty6.3/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *