Kino dla Ciebie

OH,BOY! (2012)

Oh,Boy!8/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – Niemcy

Rok – 2012

Reżyseria – Jan Ole Gerster

Scenariusz – Jan Ole Gerster

„Oh,Boy!” to świetne, słodko-gorzkie kino – autoironiczny portret zagubionego młodego człowieka. Wyśmienicie zrealizowany i perfekcyjnie podany komediodramat o poszukiwaniu swego miejsca w świecie, o trudach codziennego życia i rozterkach. Film zachwyca przede wszystkim swoją melancholijnością, ascetycznymi czarno-białymi zdjęciami i świetnie wkomponowaną muzyką.
To niezwykle klimatyczny obraz, opowiadający bardzo uniwersalną historię. Historię współczesnego człowieka – wyizolowanego, nie potrafiącego nawiązać dłuższej i sensownej komunikacji z drugim człowiekiem. W rolę głównego bohatera – Niko, wcielił się perfekcyjnie Tom Schilling.

„Oh,Boy!” nie jest filmem o jednolitej i łatwej do określenia i opowiedzenia fabule. To bowiem zlepek krótkich, dramatyczno-komediowych epizodów, które układają się w świetnie płynącą opowieść niosącą w sobie wiele refleksji.
To bardzo specyficzny film, który może zachwycić. Tak było i w moim wypadku.
„Oh,Boy!” mimo dużej dozy specyficznego humoru jest niestety filmem pesymistycznym. Relacje międzyludzkie ukazane w nim są bowiem tylko chwilowe i płytkie.
To obraz niezwykle subtelny i niespieszny, prowokujący i zmuszający do refleksji. Refleksji nad życiem. Uderza w nim gorzka ironia. Ironia dla młodzieńczej bezsilności, ucieczki przed ryzykiem i przyszłością.

W mojej ocenie to dobre i nietuzinkowe kino. Bardzo realistyczne. Film niepozorny a jednak z doskonałym przesłaniem. Pokazuje nam przede wszystkim jak rzeczy z pozoru błahe potrafią wpłynąć na nasze życie, na jego kształt, na jego przyszłość. Zdecydowanie polecam!

Oh,Boy!7.2/10

Oh,Boy!7.4/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *