Kino dla Ciebie

PAN HOLMES (2015)

Pan Holmes7/10

Gatunek – dramat, kryminał

Produkcja – USA, Wielka Brytania

Rok – 2015

Reżyseria – Bill Condon

Scenariusz – Bill Condon, Jeffrey Hatcher

PAN HOLMES

„Pan Holmes” (oryginalny tytuł „Mr.Holmes”) to film o życiu znakomitego detektywa Sherlocka Holmes’a, powstały na podstawie powieści Mitcha Cullina „Al Slight Trick of the Mind”.
Nie jest to wbrew oczekiwaniom kolejna kryminalna zagadka z jaką przyszło się zmierzyć Sherlockowi. Tym razem to bardzo sentymentalna i dramatyczna wyprawa w świat wspomnień emerytowanego, schorowanego detektywa.
Historia pełna uroku, melancholijna, z cudownym klimatem i co najważniejsze bardzo dobrze opowiedziana.

„Pan Holmes” jest tak naprawdę opowieścią o starym człowieku, jego codziennym życiu i próbie uporządkowania przeszłości. To również historia o pięknej relacji pomiędzy kończącym życie znanym detektywem a małym chłopcem, ciekawym świata i przygód.
W tytułową rolę Sherlocka wcielił się Ian McKellen. I zrobił to wyśmienicie – zagrał bowiem niezwykle przekonująco, emocjonalnie, budząc podziw i uznanie.
„Pan Holmes” jest mądrym, życiowym filmem, który wzrusza i pochłania. Mimo wolnego tempa, mimo braku akcji jest w nim coś, co nie pozwala oderwać się od ekranu. W mojej ocenie to dobre kino, kino zmuszające do przemyśleń, kino które nie nudzi. Piękne zdjęcia i scenografia dodają filmowi bajecznego klimatu. Klimatu, któremu trzeba dać się porwać.

Całość opowieści przedstawiona jest trzytorowo. Każda z części wyśmienicie zrealizowana pozwala powoli odkrywać tajemnicze życie cenionego detektywa. To bardzo kameralny i nostalgiczny obraz. Wart obejrzenia – polecam !

Pan Holmes6.5/10

Pan Holmes7.0/10

2 komentarze do “PAN HOLMES (2015)

  1. „Pan Holmes” był jedną z najbardziej oczekiwanych przeze mnie premier ubiegłego roku. Pójście na niego do kina miało być tylko planem minimum. A tu zrobiono mi przykrą niespodziankę i w Opolu w kinie filmu nie puszczono. Teraz z niecierpliwością czekam na premierę telewizyjną :D.

    1. Hehe długo będziesz czekał na premierę telewizyjną. Proponuję wyjazd do Wrocławia albo innego miasta ( przed wyjazdem radzę sprawdzić repertuar kin 😀 )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *