Kino dla Ciebie

PASAŻER (2018)

pasażer6/10

Gatunek – thriller

Produkcja – USA, Wielka Brytania

Rok – 2018

Reżyseria – Jaume Collet-Serra

Scenariusz – Byron Willinger, Philip de Blasi  i inni


„Pasażer” (oryginalny tytuł „The Commuter”) to historia agenta ubezpieczeniowego, który podróżując pociągiem do pracy zostaje wciągnięty w misterną intrygę kryminalną.
W rolę Michaela MacCauleya wcielił się Liam Neeson. I to jest niewątpliwie największy, jeśli nie jedyny, atut filmu. Postać grana przez aktora to podstarzały agent ubezpieczeniowy, zwolniony z pracy tuż przed emeryturą a w rzeczywistości były policjant – superbohater. Niezwykle sprawny, niezwyciężony, sam rozwiązujący z łatwością zagadkę kryminalną.

Mimo, że sama intryga jest raczej banalna a samo rozwiązanie zagadki proste, to i tak „Pasażer” należy wg mnie do filmów, które są przyjemną rozrywką, które ogląda się mimo wszystko z przyjemnością. Ale to niestety obraz na jeden raz. Po skończonym seansie szybko o nim zapomnimy. Raziły mnie w nim niektóre efekty specjalne – wyglądały bardzo sztucznie, wręcz czasami śmiesznie.
Nie umniejsza to jednak faktu, że „Pasażer” jest tajemniczym thrillerem, kinem akcji. Thrillerem klaustrofobicznym z odrobiną napięcia i bohaterem walczącym o życie. Proste kino, nie wymagające myślenia, zaangażowania. Odprężające i wciągające w swoją grę.
Film obfituje w sceny akcji, wiele zwrotów, brakuje w nim jednak niepokoju, rosnącego napięcia i tego dreszczyku emocji, którym charakteryzuje się dobry thriller.

Muszę jednak przyznać, że mimo swoich niedociągnięć, mimo swojej przewidywalności oglądałam go naprawdę z zaciekawieniem, doskonale się bawiąc a Liam Neeson, jak zwykle poraził mnie swoim kunsztem aktorskim.
Czego chcieć więcej? Na tym polega przecież urok kina rozrywkowego, kina na jeden raz.
Jeśli szukacie niewymagającego filmu i dobrej rozrywki to „Pasażer” spełni na pewno takie oczekiwania.

Filmweb – 6.3/10

IMDb – 6.3/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *