Kino dla Ciebie

PIEŚŃ SŁONIA (2014)

pieśń słonia (2014)7/10

Produkcja – Kanada

Gatunek – dramat

Rok – 2014

Reżyseria – Charles Biname

Scenariusz – Nicolas Billon

PIEŚŃ SŁONIA (2014)

„Pieśń słonia” ( oryginalny tytuł „Elephant Song” ) to ekranizacja sztuki Nicolasa Billona pod tym samym tytułem.
Obraz maksymalnie psychologiczny i kameralny z doskonałą rolą Xaviera Dolana. Odgrywana przez niego postać pacjenta szpitala psychiatrycznego – Michaela, to bardzo inteligentny intrygant.
Psychopata, który prowadzi swoją grę z lekarzem i widzami w sposób na tyle wyrachowany, że do samego końca nie zdajemy sobie sprawy kto jest katem a kto ofiarą. To przede wszystkim Xavier Dolan nadaje ton filmowi, wprowadza specyficzny klimat, fascynuje swoim kunsztem. Jego postać budzi współczucie, zaufanie i powoduje, że chłoniemy każde jego słowo, każdy gest, próbując rozwikłać zagadkę. Cały obraz to starcie dwóch postaci, dwóch aktorów i dwóch osobowości: przebiegłego i niezwykle inteligentnego Michaela i doktora Greena, próbującego rozwikłać zagadkę i poznać psychikę nietypowego pacjenta.
To niezwykle ciekawa historia, ciekawie opowiedziana i zobrazowana, z bardzo dobrymi kreacjami aktorskimi i wyśmienitymi zdjęciami.
Akcja filmu toczy się w jednym pomieszczeniu, niczym w teatrze, wydarzenia z przeszłości poznajemy z retrospekcji.

„Pieśń słonia” to film intrygujący i tajemniczy, pochłaniający i trzymający w napięciu do samego końca. Bardzo emocjonalny, zmuszający do myślenia i …uczestnictwa w grze prowadzonej przez Michaela.
Czy warto obejrzeć ten film ? Oczywiście ! Dla fanów talentu Xaviera Dolana, miłośników mocnych thrillerów psychologicznych to niezapomniane przeżycie. Polecam 🙂

pieśń słonia (2014)7/10

pieśń słonia (2014)6.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *