Polscy pisarze zyskują coraz większą sławę za granicą. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku osób, które doczekały się Literackiej Nagrody Nobla. Taki zaszczyt spotkał Olgę Tokarczuk. Olga Tokarczuk to pisarka, która zdobyła kilka lat temu i od tego czasu cieszy się sporą sławą, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej twórczość znana jest z tego, że skupia się w dużej mierze na uczuciach, przeżyciach, a nie na samej historii, jej skutkach oraz przyczynach. Warto dowiedzieć się nie tylko czegoś więcej na temat twórczości pisarki, ale też na temat samego życia Tokarczuk. Co warto wiedzieć? Sprawdź, czy warto przeczytać dzieła Olgi Tokarczuk.

Olga Tokarczuk- co warto wiedzieć na temat pisarki?

Olga Tokarczuk to pisarka, która zyskała sporą popularność, dzięki swoim książkom. Jej powieści to książki, które nie opowiadają fabuły fantastycznej czy też opartej na faktach. Pisarka opowiada luźne historie, które tyczą się jednego tematu. Tak stało się w Bieguni- książce, która zyskała Nobla. Dzieło to jest powieścią, gdzie można znaleźć prywatne historie z życia Tokarczuk. Opowiada ona, jakie niesamowite historie ją spotkały oraz czym prywatnie są dla niej podróże. Kolejną książką Tokarczuk, która doczekała się sporej sławy, jest powieść “Księgi Jakubowe”. Jest to powieść, która zdobyła nagrodę Nike.

Olga Tokarczuk- życie prywatne polskiej pisarki

Olga Tokarczuk pochodzi z rodziny, gdzie rodzice byli nauczycielami. Mimo takich wzorców pisarka nie chciała jednak zostać nauczycielem. Przez wiele lat poświęciła się, by zdobyć wykształcenie psychologa, jednak później nie spędziła wiele lat w zawodzie. Pracowała także w Anglii, gdzie sprzątała. Potem jednak wróciła do Polski. Zaczęła także pisać swoje pierwsze książki. Na początku pisarka nie zyskała wielkiej sławy, ale zmieniło się to z czasem. Obecnie książki pisarka są tłumaczone na wiele języków, a jej dzieła można znaleźć nawet w Korei Południowej. Warto wiedzieć, że pisarka mieszka obecnie we Wrocławiu, gdzie dalej realizuje się jako pisarka. Jej najnowsza powieść to “Czuła przewodniczka”.