Kino dla Ciebie

PITBULL.NOWE PORZĄDKI (2016)

Pitbull.Nowe porządki7/10

Gatunek – dramat, sensacyjny

Produkcja – Polska

Rok – 2016

Reżyseria – Patryk Vega

Scenariusz – Patryk Vega

Pitbull.Nowe porządki

„Pitbull.Nowe porządki” to kolejna odsłona kina policyjnego Patryka Vegi. Ponownie mamy okazję obserwować kino brudne, brutalne i wulgarne. W filmie króluje świat tonący w agresji i przemocy, świat policjantów i zbrodniarzy, w którym nic nie jest czarne albo białe. Najbardziej przerażające jest to, że mamy w nim zlepek historii i sytuacji, które naprawdę miały miejsce.
„Pitbull.Nowe porządki” jest filmem dość nierównym ale to mimo wszystko mocne kino sensacyjne. Takie, które podnosi adrenalinę, które nie pozwala na chwilę nudy, budzi przerażenie i lęk.

Fabularnie film ma niewiele wspólnego z poprzednią częścią – zmieniły się problemy, zmieniła się także obsada. W rolę bezwzględnego gangstera rządzącego Mokotowem wcielił się genialny Bogusław Linda. I muszę przyznać, że zrobił to wręcz idealnie, tak jakby był stworzony do tej roli.
Po drugiej stronie barykady zamiast pamiętnego Despero pojawia się Majami – w tej roli Piotr Stramowski. Zagrał on idealnie kontrowersyjnego policjanta – stanowczego i niepokornego, kierującego się własnymi regułami i zawzięcie dążącego do celu.

„Pitbull.Nowe porządki” to film odważny i zaskakujący, ostry i wulgarny, taki obok którego nie da się przejść obojętnie. I choć widać w nim wyraźnie fascynację i odniesienia do twórczości Martina Scorsese i Quentina Tarantino to nadal jest to typowo polski film – z naszymi realiami i naszą mentalnością. Pod względem fabuły, realizacji i obsady to kino na dobrym poziomie. Polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHobTrFUFe4

Pitbull.Nowe porządki

7.7/10

Pitbull.Nowe porządki6.8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *