Kino dla Ciebie

POKÓJ (2015)

Pokój  (2015)9/10

Gatunek – dramat

Produkcja – USA

Rok -2015

Reżyseria – Lenny Abrahamson

Scenariusz – Emma Doboghue

Pokój (2015)

„Pokój” ( oryginalny tytuł „Room” ) to adaptacja doskonałej powieści Emmy Donoghue. Powieści przepięknej i porażającej, której narratorem jest pięcioletni Jack. Całe swoje życie spędza on razem z matką zamknięty w pokoju, odcięty od świata zewnętrznego nie zdając sobie sprawy, że istnieje inny świat niż miejsce, w którym się znajduje.
To niezwykle emocjonalny obraz o sile miłości, o próbie odnalezienia się w normalnym życiu, o niełatwych zmianach i wpływie przeszłości na nasze życie. Doskonała praca kamery, skupienie się na każdym detalu z życia dwójki bohaterów idealnie wprowadza nas w każdy najmniejszy szczegół ich zamkniętego świata.
Dawno nie oglądałam filmu z takim napięciem, które towarzyszyło mi do ostatniego kadru. To zasługa nie tylko doskonałego scenariusza i reżyserii ale przede wszystkim perfekcyjnej gry aktorskiej.
Wśród odtwórców wyróżnia się przede wszystkim Jacob Tremblay jako kilkuletni Jack. Nad wiek dojrzały – wnikliwy obserwator, dziecko, które swoimi przemyśleniami może zaskoczyć niejednego dorosłego.

„Pokój” poraża swoją psychologiczną głębią i dokładnością z jaką przedstawiona jest psychika głównych bohaterów. I co najważniejsze – w tak skrajnej sytuacji w jakiej znajdują się Ma i Jack nie ulega zniszczeniu najpiękniejsze uczucie – miłość, wręcz przeciwnie nietypowa tragedia wzmacnia siłę przywiązania matki i syna. Mimo, że nie jest to obraz zaskakujący ma w sobie wielką siłę. Siłę, która tkwi w zobrazowaniu i analizie emocji.
„Pokój” to w mojej ocenie świetnie opowiedziana historia, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Historia, którą trzeba koniecznie obejrzeć. Polecam !

https://www.youtube.com/watch?v=tLEaEDPix9U

Pokój (2015)

8.0/10

Pokój (2015)8.3/10

6 komentarzy do “POKÓJ (2015)

  1. Rewelacyjny film !!! Szczególnie kobiety powinny być nim zachwycone. Napięcie, mądre przemyślenia i emocje, które towarzyszą przez cały seans. Ten film trzeba koniecznie obejrzeć. Również polecam

  2. A więc tak jak wspomniałam na fb… mocne kino, emocje cały seans.. ja miałam moment ze chciałam go wyłączyć takie napięcie u mnie powodował.. aż mnie w ciele to napięcie bolało.. ale jaki to piękny film zarazem był..!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *