Kino dla Ciebie

POROZMAWIAJ Z NIĄ (2002)

Kino Dla Ciebie8/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Hiszpania

Rok – 2002

Reżyseria – Pedro Almodovar

Scenariusz – Pedro Almodovar

POROZMAWIAJ Z NIĄ (2002)
„Porozmawiaj z nią” ( oryginalny tytuł „Hable con ella” ) to kolejny wyśmienity dramat Pedro Almodovara. To bardzo dojrzały, piękny i emocjonalny obraz. Obraz, który jest pochwałą miłości, życia i bliskości. Bliskości drugiej osoby, obecnej nie tylko ciałem ale przede wszystkim duszą i sercem.
Bo dla obydwu pogrążonych w śpiączce bohaterek najważniejsza jest rozmowa, nawet ta która jest monologiem.
„Porozmawiaj z nią” to bardzo emocjonalny obraz rozpaczy, samotności i wyrzutów sumienia. Wyrzutów sumienia po tym, gdy uczucie pchnęło nas do nieprzemyślanych i zgubnych czynów.

Perfekcyjny scenariusz i reżyseria, idealnie wkomponowana muzyka, doskonałe zdjęcia i ta lekkość z jaką opowiada się o rzeczach ważnych to cechy, które stanowią o wysokim poziomie filmu.
Urzeka w nim również brawurowa gra aktorska: Javer Camara w roli niezwykle opiekuńczego, oddanego i jednocześnie zgubnie zakochanego sanitariusza Benito Martina czy Dario Grandinetti w roli Marko.
„Porozmawiaj z nią” Pedro Almodovara nagrodzony został słusznie wieloma prestiżowymi nagrodami. Warto wspomnieć chociażby o Oscarze za scenariusz, Złotym Globie za najlepszy film zagraniczny czy Nagrodzie BAFTA dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego i najlepszego scenariusza.
„Hable con ella” jest filmem głębokim psychologicznie, emocjonalnym, zaskakująco pięknym i budzącym skrajne uczucia. Filmem z ważnym przesłaniem: poświęcenie dla drugiej osoby, nadzieja, bliskość duchowa w najtrudniejszych momentach to wyznaczniki miłości.

To uczta dla kinomana, uczta dla miłośników twórczości Pedro Almodovara i dla wszystkich miłośników prawdziwego, głębokiego kina. Czy polecam ? Obowiązkowo – ja zostałam oczarowana.

POROZMAWIAJ Z NIĄ (2002)7.7/10

POROZMAWIAJ Z NIĄ (2002)8/10

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *