Kino dla Ciebie

POWRÓT (2015)

powrót8/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Australia

Rok – 2015

Reżyseria – Simon Stone

Scenariusz – Simon Stone

powrót

„Powrót” ( oryginalny tytuł „The Daughter” ) jest znakomitym i trudnym dramatem zainspirowanym powieścią Ibsena „Dzika kaczka”. To pięknie napisany, pięknie zrealizowany i zagrany, głęboko moralizatorski obraz o lojalności i prawdzie. Doskonałe zdjęcia oddają klimat umierającego miasteczka, atmosferę niepewności i napięcia.
„Powrót” uwodzi i trzyma w napięciu do ostatniej sceny. A po skończonym seansie zaczynamy zastanawiać się… Czy w życiu należy zawsze głosić prawdę? Nawet jeśli jest ona krzywdząca dla innych? Nawet jeśli prowadzi do tragedii? Czy warto sięgać do przeszłości jeśli może ona zniszczyć życie nasze i innych? To dylematy przed jakimi staniecie oglądając film.

„Powrót” to obraz niezwykle powolny, przyciągający uwagę i zmuszający do refleksji. Od początku widzimy, że życie bohaterów jest fikcją, że wszystko odbywa się na pokaz, że skrywają oni bolesną tajemnicę. Tajemnicę, która odmieni losy wszystkich.
Chłodny, niczym produkcje skandynawskie po raz kolejny udowadnia, że dla stworzenia dobrego obrazu nie potrzeba fajerwerków i niespotykanych efektów. „Powrót” to film bardzo symboliczny i bardzo życiowy. Pięknie opowiedziany, zapadający w pamięć, film o którym szybko się nie zapomina. Zachwyca fabułą, grą aktorską, muzyką, dialogami i niepowtarzalnym klimatem.
Niezwykle udany debiut reżyserski – wrażliwy, pełen niedopowiedzeń, zadowoli na pewno każdego wybrednego kinomana.
Ja byłam zauroczona – zdecydowanie polecam.

powrót 7.0/10

powrót7.0/10

1 komentarz do “POWRÓT (2015)

  1. Bardzo dobry film, wciągający od pierwszych chwil, prawdziwy, bo przecież to co się wydarzyło może dotyczyć każdego z nas…Naprawdę super i polecam, jeśli ktoś lubi kino, które daje do myślenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *