Kino dla Ciebie
pulp fiction

PULP FICTION (1994)

Kino Dla Ciebie9/10

filmweb8.4/10

Kino Dla Ciebie8.9/10

Gatunek – gangsterski

Produkcja – USA

Rok – 1994

Reżyseria – Quentin Tarantino

Scenariusz – Quentin Tarantino

PULP FICTION

Klasyka kina gangsterskiego, a jednocześnie pełen obraz tego, co potrafi zrobić z filmem i widzem Quentin Tarantino 🙂 Wspaniała mieszanka różnych gatunków — mamy tutaj kino gangsterskie, sensacyjne, film romantyczny i czarną komedię. To typowe dla Tarantino, który nie przestrzega żadnych zasad —  bawi się po prostu kinem i ta zabawa wychodzi mu perfekcyjnie!

Świetna obsada aktorska —  John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson to kolejne atuty filmu „Pulp Fiction”. Do tego cudowna ścieżka dźwiękowa i ponadczasowe dialogi, genialny scenariusz i reżyseria, dopracowanie szczegółów i niezmiennie bardzo wysoki poziom przez cały czas projekcji. Osobiście i osobliwie zachwyca mnie w filmie przede wszystkim fabuła, a właściwie sposób jej przedstawienia —  niechronologicznie.

Kocham ten film, tak samo jak kocham Quentina Tarantino 🙂 Oglądałam go kolejny raz, po latach i nic się nie zmieniło w mojej ocenie.

Polecam tańcząco.  Film „Pulp Fiction” to pozycja obowiązkowa!

3 komentarze do “PULP FICTION (1994)

  1. W sumie zapamiętałem z tego filmu tylko parę kultowych scen i właśnie to, że podzielony był na kawałki, co czyniło oglądanie bardziej atrakcyjnym. Na pewno jeszcze kiedyś do tego wrócę 🙂

  2. Pulp fiction dla kinomaniaka to jak zespół Queen dla miłośnika muzyki – nie wypada nie znać. Jeżeli ktoś nie widział tego filmu, to powinien paść na kolana i błagać o litość. Tarantino to geniusz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *