Kino dla Ciebie

RAKIETA (2013)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb6.9/10

Kino Dla Ciebie 7.4/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Australia,Tajlandia,Laos

Rok – 2013

Reżyseria – Kim Mordaunt

Scenariusz – Kim Mordaunt

RAKIETA (2013)

„Rakieta” ( oryginalny tytuł „The Rocket” ) to piękna opowieść o klątwie, którą dotknięty jest główny bohater – Ahlo, jeden z braci bliźniaków. Zgodnie z panującymi przesądami powinien on zostać zabity zaraz po urodzeniu.
Klątwą dotknięty jest także Laos. Kraj, który ukazany jest w filmie jako zniszczony, upadły i zdemolowany. Kraj, w którym ludzie żyją na skraju nędzy i  w zacofaniu.

„Rakieta” to prosta ale jednocześnie niebanalna opowieść.
Baśń, która daje nadzieję na lepsze jutro, która pokazuje że siła, upartość i wiara potrafią zmienić los i pozwolić osiągnąć obrany cel. Nawet jeśli ów cel wydaje się nierealny, nawet jeśli otoczenie podchodzi do niego z nieufnością nie należy się nigdy poddawać.
„Rakieta” jest  filmem z duszą, sercem i pięknym przesłaniem. To film bardzo delikatny i liryczny chociaż nie brak w nim również elementów humorystycznych.
Mocnymi atutami filmu są wspaniałe zdjęcia, oddające bajeczny urok Laosu i bardzo dobra gra aktorska nieprofesjonalistów. 

To film pięknie zrealizowany i magiczny, mądry i ujmujący, zmuszający do przemyśleń.
Uczy nas , że „rakietę” można odpalić zawsze i wszędzie, wystarczy tylko upór, chęć zmiany i odwaga. Tylko tyle i aż tyle. Gorąco polecam.Warto poświęcić mu czas 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *