Kino dla Ciebie

RAMIĘ ZA MILION DOLARÓW (2014)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb6.8/10

Kino Dla Ciebie7.1/10

Gatunek- biograficzny,dramat,sportowy

Produkcja-USA

Rok – 2014

Scenariusz – Thomas McCarthy

Reżyseria – Craig Gillespie

ramię za milion dolarów

 

Filmy o tematyce sportowej  są jednym z moich ulubionych gatunków. Z przyjemnością zasiadłam więc do filmu „Ramię za milion dolarów” i nie zawiodłam się.  „Million Dollar Arm” to dobry film oparty na prawdziwej historii agenta sportowego J.B.Bernsteina, który odkrył zawodowych miotaczy Singha i Dinesha.
Film zrealizowano przy małym nakładzie finansowym, z mniej znanymi aktorami, bez efektów specjalnych a mimo to otrzymujemy obraz bardzo budujący i ciepły, z dobrym scenariuszem i samą realizacją.
Obraz, który ukazuje siłę walki i wiarę w to, że nawet najbardziej nierealne marzenia mogą się spełnić – wszystko zależy od nas samych, od naszego nastawienia. To film bardzo inspirujący z niebanalną fabułą i dobrą grą aktorską.
Bardzo pozytywny, czasami zabawny, działa budująco i motywująco – wzrusza i uczy. Uczy wiary w siebie i swoje siły.

Nie jest to może film najwyższych lotów ale sama historia i sposób jej przedstawienia  wciągają i nie nużą.
Jak przystało na dobry film sportowy nie brakuje tutaj „ducha walki”. Film zmusza widza do zastanowienia się nad własnym życiem i celami, które zostają często odrzucone jako niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak nie poddawać się, walczyć do końca aby zrealizować swoje marzenia tak jak bohaterowie filmu.

Polecam! „Ramię za milion dolarów” to dobry film, idealny na miłe spędzenie wieczoru i motywujący do działania.

https://www.youtube.com/watch?v=AwOZSyyHtbQ

 

2 komentarze do “RAMIĘ ZA MILION DOLARÓW (2014)

  1. Dawid / Ten film potrafi zmeinić człowieka tzn. dodać mu wiary we własne możliwości od źle uczącego się dzieciaka do światowej sławy chirurga. Jak mam doła i brak mi już sił do dalszej nauki to włączam sobie ten film i pomaga znf3w odkryć nowe pokłady energii. Gorąco polecam książka jeszcze fajniejsza.GD Star Ratingloading…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *