Kino dla Ciebie

REGRESSION (2015)

Regression5/10

Gatunek – thriller

Produkcja – Hiszpania, Kanada

Rok – 2015

Reżyseria – Alejandro Amenabar

Scenariusz – Alejandro Amenabar

Regression

„Regression” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 90tych ubiegłego wieku. Zasiadając do filmu miałam nadzieję na dobry, emocjonujący thriller. Bo skoro produkcja hiszpańska, na dodatek ze scenariuszem i w reżyserii Alejandro Amenabara powinno być wyśmienicie. Niestety nie było – zawiodłam się.

„Regression” to przewidywalny thriller, mało emocjonujący, nie wywołujący oczekiwanego przeze mnie dreszczyku. Przerażająca, skrywana tajemnica okazała się w rezultacie nie tak szokująca,a zakończenie filmu…no cóż zbyt banalne jak na rasowy thriller.
Zaletą filmu „Regression” jest na pewno doborowa obsada. Ethan Hawke jako detektyw próbujący za wszelką cenę rozwikłać mroczną zagadkę czy Emma Watson w roli „poszkodowanej” Angeli to praktycznie jedyne walory filmu. Chociaż niezupełnie. Emma Watson nie wskrzesiła bowiem swego talentu – sama ładna twarz i łzy nie wystarczyły aby bohaterka była przekonująca, aby wywołała współczucie i zaskoczenie.

„Regression” to w rezultacie thriller przywołujący na myśl wiele innych produkcji, nie wnoszący nic nowego w realizacji i przekazie. Nie było tak, jak tego oczekiwałam po świetnym plakacie i zapowiedziach. Temat na film bardzo dobry ale …czegoś zabrakło.
Nie było zaskoczenia, nie było przesłania, nie było tego czym powinien charakteryzować się dobry thriller. Sama obsada, dobre zdjęcia i ponura ścieżka dźwiękowa nie wystarczają abym mogła zaliczyć seans do udanych. Obejrzeć można chociażby dla samej historii i po to aby wyrobić sobie własną opinię.

Regression6.1/10

Regression5.7/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *