Kino dla Ciebie

REKINY WOJNY (2016)

rekiny wojny7/10

Gatunek – komedia

Produkcja – USA

Rok – 2016

Reżyseria -Todd Phillips

Scenariusz – Todd Phillips, Stephen Chin, Jason Smilovic

„Rekiny wojny” ( oryginalny tytuł „War Dogs” ) to oparta na faktach historia dwóch przyjaciół, którzy wykorzystują projekt rządowy pozwalający firmom brać udział w przetargach dla armii. Dzięki swej przebiegłości, dzięki kontraktom dla wojska zgarniają mnóstwo pieniędzy. Udaje im się żyć pełnią życia, żyć jak królowie i realizować swoje marzenia. Niestety, ten amerykański sen nie trwa jednak wiecznie…

„Rekiny wojny” to dobre kino rozrywkowe, z dobrym scenariuszem luźno opartym na prawdziwej historii. Dobry film o losach męskiej przyjaźni.
Siłą tego obrazu są przede wszystkim odtwórcy głównych ról. Milles Teller i Jonah Hill to duet niemalże perfekcyjny, idealnie ukazujący chemię pomiędzy Davidem i Efraim i idealnie się uzupełniający.
Oprócz dobrej gry aktorskiej należy wspomnieć również o doskonałych dialogach, zdjęciach i muzyce, która świetnie oddaje klimat filmu.

Ogólnie – „Rekiny wojny” to szalony i krwawy film, lekki i z humorem. Taki, który ogląda się niezwykle przyjemnie, dla relaksu.
Nie jest to obraz ambitny, nie jest to obraz moralizatorski. Szokuje i bawi pokazując jak dziurawe bywa prawo i polityka zbrojeniowa. Gdzieś między wierszami rozbrzmiewa smutna prawda o wojnach – nie zawsze chodzi w nich o wolność. Patrząc z punktu widzenia rządzących często chodzi w nich przede wszystkim o zarobek dla gospodarki.
„Rekiny wojny”  jako komedia pełna przygód, zabawy i akcji są filmem wartym polecenia. Filmem, przy którym miło spędzicie czas. Polecam.

rekiny wojny7.0/10

rekiny wojny7.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *