Kino dla Ciebie

RODZINA SAVAGE (2007)

rodzina savage7/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – USA

Rok – 2007

Reżyseria – Tamara Jenkins

Scenariusz – Tamara Jenkins


„Rodzina Savage” ( oryginalny tytuł „The Savages” ) jest przepięknym filmem o miłości, rodzinie i przemijaniu. Film nagrodzono w 2008 roku Independent Spirit dla najlepszego aktora, najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz oraz zdjęcia.
To niezwykle wzruszająca a jednocześnie zabawna historia rodzeństwa, które zmienia swoje życie aby zaopiekować się starym, schorowanym ojcem. Dzięki temu zbliżają się do siebie, poznają swoje życie i dojrzewają do uczuć.
Z pozoru cichy i spokojny film jakim jest „Rodzina Savage” niesie ze sobą głęboki i ponadczasowy przekaz.

To obraz niezwykle klimatyczny, który wyzwala w widzu wiele emocji i zmusza do przemyśleń. Kino kameralne i refleksyjne. Takie, które uczy i bawi jednocześnie.
Siłą tego obrazu jest przede wszystkim bardzo dobry scenariusz oraz kreacje aktorskie. Laura Linney i Philip Seymour Hoffman w roli zagubionego i próbującego odbudować poprawne relacje rodzeństwa oraz Philip Bosco jako schorowany ojciec zagrali bardzo przekonująco, prawdziwie i ludzko.
Klimat filmu podkreśla doskonale dobrana do obrazu ścieżka dźwiękowa.

„Rodzina Savage” to niby prosta historia jakich wiele. Kryje się w niej jednak sporo znanych i ponadczasowych prawd. Potrzeba miłości, lęk przed samotnością, nieuchronna wizja starości.Starości, która bywa czasami smutna i upokarzająca.
Dla mnie to przepiękny obraz. Zwyczajny a jednocześnie ponadczasowy. Bardzo realistyczny, bardzo prawdziwy i życiowy.
Zauroczył mnie, pochłonął, poruszył i zmusił do zadumy. Zdecydowanie polecam!

rodzina savage     6.8/10

rodzina savage7.2/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *