Kino dla Ciebie

ROMAN J.ISRAEL,ESQ. (2017)

roman j.israel,esq.7/10

Gatunek – dramat

Produkcja – USA

Rok – 2017

Reżyseria – Dan Gilroy

Scenariusz – Dan Gilroy


„Roman J.Israel,Esq.” jest filmem o ciemnoskórym prawniku z Los Angeles, który po śmierci swojego mentora dostaje pracę w prestiżowej kancelarii adwokackiej.
To typowy obraz o idealiście, prawniku który wierzy w sprawiedliwość a jednocześnie jest nieporadny i zagubiony w swoim świecie, codziennym życiu.
W tytułową rolę wcielił się Denzel Washington. I zrobił to jak zwykle wręcz idealnie. Grana przez niego postać to człowiek zagubiony i samotny, żyjący ideami walk o prawa człowieka, mądry i oczytany geniusz a jednocześnie komiczny dziwak, wręcz groteskowy. Zupełnie inny niż George Pierce – podły i sztywny szef, dla którego liczy się kariera, pieniądze i prestiż prowadzonej przez niego firmy. W rolę tę wcielił się doskonały Collin Farell.

Klimat filmu świetnie podkreśla dobra scenografia i dźwięki ulubionej muzyki tytułowego bohatera.
„Roman J.Israel,Esq.” to film wprawdzie dość przewidywalny ale jednocześnie doskonały obraz przemian jakie dokonują się w bohaterach i doskonały obraz tego jak pieniądze mogą zniszczyć życie prawego człowieka.
Poruszająca historia, ciekawie opowiedziana i bardzo ciekawie zobrazowana. Obraz moralizatorski, smutny i realistyczny, odsłaniający prawdziwą naturę człowieka. Porusza i uczy, pochłania i szokuje. A co najważniejsze jest kolejnym dowodem na to, że Denzel Washington to wybitny aktor. Aktor, którego obecność w filmie podnosi jego rangę, przyciąga widza i jest najsilniejszym atutem obrazu.

W mojej ocenie „Roman J.Israel,Esq.” to dobry film. Film o ścieraniu się sprzeczności w duszy człowieka. Film o tym, jak jeden nieprzemyślany krok może na zawsze zmienić nasze życie. Polecam.

roman j.israel,esq.6.2/10

roman j.israel,esq
6.4/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *