Kino dla Ciebie

ŚCIŚLE TAJNE (2007)

ŚCIŚLE TAJNE (2007)7/10

Gatunek – kryminał, thriller, szpiegowski

Produkcja – USA

Rok – 2007

Reżyseria – Bill Ray

Scenariusz – Bill Ray, Adam Mazer, William Rotko

ŚCIŚLE TAJNE

„Ściśle tajne” (oryginalny tytuł „Beach”) jest filmem szpiegowskim zainspirowanym prawdziwymi wydarzeniami – historią największej w dziejach USA zdrady w szeregach FBI. Uwielbiam takie filmy – oparte na faktach, szpiegowskie, tajemnicze z odrobiną polityki w tle.
Przez niemalże cały seans miałam okazję obserwować psychologiczny pojedynek dwóch bohaterów: Roberta Hannsena ( w tej roli Chris Cooper ) i wschodzącej gwiazdy FBI Ericka O’Neilla (Ryan Phillippe).
Mimo, że pojedynek ten prowadzi do aresztowania świetnego rosyjskiego szpiega nie ma w nim tego co typowe dla kina akcji – pościgów, strzelanek i morza krwi. Ale napięcie jakie towarzyszyło mi w trakcie całego seansu daje porównać się z tym, co odczuwam podczas projekcji najlepszych thrillerów.

Spokojne tempo, przemyślana fabuła i doskonała gra aktorska są największymi atutami filmu „Ściśle tajne”. Umiejętnie zbudowany klimat, narastająca niepewność i wątpliwości, które targają bohaterami powodują, że film ogląda się niezwykle ciekawie w oczekiwaniu na finał.
Na wysokie uznanie zasługują również kreacje aktorskie. Szczególnie Chris Cooper, który zagrał niezwykle wiarygodnie ukazując niejednoznaczną i skrytą osobowość Hannsena.

„Ściśle tajne” to głęboko psychologiczny thriller szpiegowski, który warto polecić. Intrygujący, prawdziwy i pochłaniający. Trzyma w napięciu do samego końca mimo, że od początku wiemy jaki będzie finał. Polecam go miłośnikom historii szpiegowskich i tym, którzy uwielbiają oglądać na ekranie psychologiczne starcie bohaterów.

ŚCIŚLE TAJNE (2007)6.8/10

ŚCIŚLE TAJNE (2007) 7.0/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *