Kino dla Ciebie

SERCE, SERDUSZKO (2014)

serce, serduszko8/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Polska

Rok – 2007

Reżyseria – Dorota Kędzierzawska

Scenariusz – Dorota Kędzierzawska

serce, serduszko

„Serce, serduszko” to nadzwyczaj piękna, bajeczna opowieść o samotności, pragnieniu miłości i trudnych relacjach rodzicielskich. Niezwykle szczery i prawdziwy obraz podnosi na duchu i wywołuje pozytywne emocje.
To film, w którym bohaterowie wbrew przeciwnościom gonią za marzeniami, próbują zmienić trudne relacje, naprawić to co złe i wybaczyć.

Na szczególną uwagę zasługują główne bohaterki. Julia Kijowska jako Kordula i młodziutka Marysia Blandzi w roli Maszenki to postacie niezwykle charyzmatyczne, pozbawione sztuczności i urzekające widza.
„Serce, serduszko” jest właściwie kinem drogi. Drogi prowadzącej do wymarzonego celu, drogi polegającej na zmianie.
Urzekł mnie i pochłonął ten film. Prosty w przekazie, nie wnoszący nic nowego ale przepiękny, ciepły i pokrzepiający. Taki na złe dni, na poprawę nastroju i nastawienia do świata.
Oprócz trudnych tematów, w które obfituje „Serce, serduszko”, oprócz poważnych decyzji podejmowanych przez bohaterów spotkamy tutaj również dużo dowcipu i ironii. A w to wszystko wpleciono idealnie dziecinne animacje, które podkreślają baśniową atmosferę, lekkość i specyficzny klimat filmu.

„Serce, serduszko” to w mojej ocenie bardzo ciepła, choć naiwna opowieść o podróży w głąb samego siebie. Przypowieść, która uczy przede wszystkim tego, że warto walczyć. Walczyć o realizację swoich marzeń, walczyć o miłość, zrozumienie i akceptację.
Zdecydowanie polecam. To poruszający uczucia, niezwykle pokrzepiający wielki film o małych sprawach.

serce, serduszko 6.9/10

serce, serduszko6.8/10

2 komentarze do “SERCE, SERDUSZKO (2014)

  1. Film urzekający od pierwszych chwil, do tego z tym specyficznym dla Kolskiego klimatem. Oglądało się naprawdę bardzo przyjemnie. No i Dorociński jako baletnica…mega 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *