Kino dla Ciebie

SIŁA PRZYCIĄGANIA (2013)

Siła przyciągania (2013) 7/10


Gatunek – dramat

Produkcja – Niemcy

Rok – 2013

Reżyseria – Stephan Lacant

Scenariusz – Stephan Lacant, Karsten Dahlem

SIŁA PRZYCIĄGANIA (2013)
„Siła przyciągania” (oryginalny tytuł „Freier Fall”) to kolejny film z niełatwą i kontrowersyjną tematyką LGBT. Tym razem twórca obrazu – Stephan Lacant bardzo wnikliwie pokazał psychikę bohaterów ich walkę z odmiennym uczuciem, walkę z samym sobą i otoczeniem.
Sceny zbliżeń homoseksualnych bohaterów, sceny intymności nie są wulgarne a wręcz przeciwnie – ukazane umiejętnie, prawdziwie i jednocześnie pięknie. Tak pięknie jak piękna jest miłość – uczucie, które nie jest zarezerwowane tylko dla związków heteroseksualnych.

„Siła przyciągania” to bardzo realistycznie ukazana historia Marca ( Hanno Koffler ), który gubi się w swojej tożsamości, inności i uczuciach. Gubi się na tyle, że nie wie jak żyć, nie wie co jest dla niego dobre, co jest zgodne z jego odczuciami i potrzebami. W jego wypadku siła przyciągania, niewidzialna nić pomiędzy dwiema bratnimi duszami jest na tyle silna, że pcha go w kierunku nieakceptowalnych i zgubnych uczuć.

„Siła przyciągania” nie jest filmem jednoznacznym, filmem który odpowie na wszystkie trudne pytania. To widz zgodnie ze swoimi odczuciami musi podjąć decyzję, musi wydać „wyrok” w sprawie podjętych w filmie tematów.
Dobre kino. Kontrowersyjne ale zmuszające do refleksji. Scenariusz, realizacja i doskonała gra aktorska pary głównych bohaterów oddają to, co w filmie najważniejsze.
Czy w imię akceptacji otoczenia warto uszczęśliwiać wszystkich ? Czy nie najważniejsze w życiu jest nasze szczęście ? Czy żyjąc zgodnie ze swoimi poglądami jesteśmy w stanie nie ranić innych ?
To pytania, na które sami musimy sobie odpowiedzieć. „Siła przyciągania” podejmuje tylko temat nie wskazując właściwej drogi.
Polecam ten film wszystkim tolerancyjnym widzom.

Siła przyciągania (2013)6.7/10

Siła przyciągania (2013)7.6/10

 

4 komentarze do “SIŁA PRZYCIĄGANIA (2013)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *