Kino dla Ciebie

SKUTKI MIŁOŚCI (2004)

Skutki miłości (2004)9/10

Gatunek – dramat, sensacyjny

Produkcja – Włochy

Rok – 2004

Reżyseria – Paolo Sorrentino

Scenariusz – Paolo Sorrentino

SKUTKI MIŁOŚCI (2004)
„Skutki miłości” ( oryginalny tytuł: „Le Conseguenze dell’amore” ) to kolejne wielkie dzieło Paolo Sorrentino, znanego chociażby z takich produkcji jak „Wielkie piękno” czy „Wszystkie odloty Cheyenne’a”.
Tym razem otrzymujemy również wytrawnie przygotowany i wytrawnie podany obraz – perfekcyjny w każdym calu. To film perełka, film na jaki czeka się latami, film który wymaga od nas skupienia i zaangażowania – niebanalnie piękny i maksymalnie emocjonalny.
„Skutki miłości” zmuszają do patrzenia wzrokiem, duszą i sercem. Obraz dla mnie magiczny z cudownym klimatem, zagadkowy do samego końca, z mnóstwem tajemnic, które i tak pozostają niewyjaśnione.
To film z bardzo dobrą grą aktorską, rewelacyjnymi zdjęciami, wyśmienicie dopasowaną muzyką i minimalistycznymi dialogami. Bo najważniejsze jest w nim to, co dzieje się w umyśle i duszy głównego bohatera – samotnika skrywającego jakąś tajemnicę. W rolę Tita wcielił się genialny Toni Servillo.

„Skutki miłości” są zaskakującym obrazem, smutnym a jednocześnie optymistycznym, ukazującym meandry ludzkiej samotności.
To drugi pełnometrażowy film Paolo Sorrentino obsypany słusznie wieloma nagrodami w rodzimych Włoszech.
Istny majstersztyk – film wzorzec, jakich długo się nie zapomina. Jeżeli potrzebujecie uczty na najwyższym poziomie – polecam. Naprawdę warto – nie pożałujecie :). Ja chłonęłam zauroczona każdy kadr a po filmie …został natłok myśli i pięknych wspomnień z seansu.

Skutki miłości (2004)7.6/10

Skutki miłości (2004)7.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *