Kino dla Ciebie

SŁUŻĄCE (2011)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb8.1/10

Kino Dla Ciebie8.1/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Indie, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Rok – 2011

Reżyseria – Tate Taylor

Scenariusz – Tate Taylor

SŁUŻĄCE (2011)

„Służące” (oryginalny tytuł „The Help”) to rewelacyjna i ciepła opowieść o kobietach niezależnych, które w latach 60-tych udowadniają, że istnieją, że są ważne, że są ludźmi.
To film oparty na bestsellerowej powieści Kathryn Stockett.
Głównym tematem filmu jest dyskryminacja na tle rasowym w czasach kiedy niewolnictwo dawno zostało zniesione i walka z objawami dyskryminacji.
Barwne postaci ze skrajnie różnych sfer, świetne charaktery, nietuzinkowość i niepowtarzalność kobiet po obu stronach barykady powodują, że film ten na długo zapada w pamięć.
Mimo trudnej tematyki udało się bardzo swobodnie ale i rzetelnie odtworzyć klimat tamtych czasów, ubarwiając go odrobiną humoru.

„Służące” nie są filmem o ofiarach dyskryminacji a o kobietach odważnych, próbujących walczyć o swoją godność – takich z jakich należy brać przykład.
Bardzo dobre i ambitne kino z bardzo dobrą obsadą aktorską m.in. uhonorowana Oscarem i Złotym Globem Octavia Spencer, cudowna Emma Stone czy Viola Davis. Idealnie dopracowana fabuła, klimat i lekkość filmu powodują, że film wzrusza i bawi, porywa i poucza. Film „Służące” jest po prostu taki jaki powinien być dobry film. Polecam!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *