Kino dla Ciebie

SŁUŻBY SPECJALNE (2014)

służby specjalne7/10

Gatunek – sensacyjny

Produkcja – Polska

Rok – 2014

Reżyseria – Patryk Vega

Scenariusz – Patryk Vega

służby specjalne

„Służby specjalne” to kolejny film Patryka Vegi. Film pokazuje działania polskich służb specjalnych powołanych do życia po likwidacji WSI. Opowiada o trójce agentów uwikłanych w polityczne rozgrywki, ich misjach i dramatach.
To niezła parodia a jednocześnie dramat, sensacja i film obyczajowy. „Służby specjalne” są obrazem niezwykle brutalnym i szorstkim ukazującym brak skrupułów, intrygi i zakłamanie rządzące światem policjantów, agentów i polityków. Sporo w nim analogii do czasów III Rzeczypospolitej po likwidacji WSI – skorumpowani politycy, prokuratorzy, media na usługach władzy. A wszystko ukazane w sposób niezwykle dynamiczny, realistyczny i brutalny.

Jednak mimo całej powagi w filmie nie zabrakło również dużej dawki dobrego humoru, świetnych dialogów i niemalże komiksowych postaci. Niezwykle przekonująco ukazano głównych bohaterów.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim Olga Bołądź jako podporucznik Aleksandra Lach czy pułkownik Marian Bońka, w rolę którego wcielił się Janusz Chabior.

Muszę przyznać, że „Służby specjalne” są filmem, który oglądałam z niezwykłym zainteresowaniem. Dobra akcja, afery i postaci znane z niedawnej historii Polski, dynamiczne tempo, dobry scenariusz i reżyseria są głównymi atutami obrazu.
To film zaskakujący, mroczny i nie pozwalający na chwilę wytchnienia. Bardzo emocjonalny, opowiadający niezwykle sugestywnie o wydarzeniach, które owiane są tajemnicą.
Polecam „Służby specjalne” wszystkim miłośnikom twórczości Patryka Vegi oraz tym, którzy interesują się polityką i najnowszą historią naszego kraju. Warto.

służby specjalne7.2/10

służby specjalne6.5/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *