Kino dla Ciebie

ŚMIERTELNIE PROSTE (1984)

ŚMIERTELNIE PROSTE (1984)9/10

Gatunek – dramat, thriller

Produkcja – USA

Rok – 1984

Reżyseria – Ethan Coen, Joel Coen

Scenariusz – Ethan Coen, Joel Coen

Śmiertelnie proste (1984)

„Śmiertelnie proste” (oryginalny tytuł „Blood Simple”) to bardzo udany debiut filmowy braci Coen. Zaskakujący a jednocześnie krwisty i absurdalny, jest doskonałą zapowiedzią kierunku w jakim rozwinęła się twórczość braci Coen.
To jeden z najciekawszych thrillerów jakie miałam okazję oglądać.
Film niezwykle mroczny z perfekcyjnym scenariuszem, doskonałą grą aktorską i idealnie wkomponowaną muzyką.

„Śmiertelnie proste” jest obrazem, w którym klimat niepewności, okrucieństwa i makabreski nie nikną ani na chwilę. Ale to jest w nim właśnie najpiękniejsze ;). Owe sceny mogą przerażać to przecież jednak tylko czarny humor twórców w najlepszym wydaniu.To bardzo emocjonująca, zawiła historia o nieporozumieniach, zdradzie i makabrycznym morderstwie. Historia niewiarygodna a jednak pochłaniająca i pasjonująca. Pełnokrwisty kryminał – thriller, w którym nie brakuje humoru sytuacyjnego i wielu elementów nawiązujących do kina noir.
Nie ma w tym filmie ludzi dobrych i ludzi złych, każda z postaci jest zlepkiem różnych postaw i każda działa w swoim własnym imieniu, w obronie własnego Ja.

„Śmiertelnie proste” to w mojej ocenie bardzo dobry film, wręcz wzorcowy thriller o jakim szybko się nie zapomina. Zdecydowanie polecam. Chociaż ostrzegam, że kino braci Coen to kino specyficzne z maksimum absurdu, groteski i makabry. Pozycja obowiązkowa dla fanów ich twórczości.

ŚMIERTELNIE PROSTE (1984)7.3/10

ŚMIERTELNIE PROSTE (1984)7.7/10

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *