Kino dla Ciebie

ŚNIADANIE NA PLUTONIE (2005)

Kino Dla Ciebie9/10

filmweb7.3/10

Kino Dla Ciebie7.3/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – Irlandia,Wielka Brytania

Rok – 2005

Reżyseria – Neil Jordan

Scenariusz – Neil Jordan

śniadanie na plutonie„Śniadanie na Plutonie” (oryginalny tytuł „Breakfast on Pluto”) to bardzo dobra ekranizacja powieści Patricka McCabe’a.
Film podzielony jest na 36 rozdziałów i rozgrywa się na tle lat 60-tych, 70-tych.
Doskonała i bardzo mądra rozrywka.
Urzeka w filmie świetna gra Cilliana Murphy’ego, który wcielił się w rolę głównego bohatera. Do tego rewelacyjna muzyka minionych lat: „Suger Baby Love”,”Children of the Revolution”,”Rock You Baby”,”Fly Robin Fly” to tylko niektóre utwory pojawiające się w filmie, wspaniale oddające klimat lat 60-tych, klimat buntu i wyzwolenia.

Śniadanie na Plutonie” to piękna historia o poszukiwaniu miłości rodzicielskiej, miłości międzyludzkiej, poszukiwaniu ciepła w drugim człowieku a także o braku tolerancji. Ciekawy obraz osoby wewnętrznie rozbitej, która błądzi i szuka swojego miejsca i która do końca nie jest pewna co chce odnaleźć…
Film uwodzi i rozśmiesza jednocześnie. Porusza ważny temat tożsamości seksualnej ale ukazuje go w sposób dostępny, lekki i chwilami wesoły.

Urzekł mnie ten obraz! Urzekł mnie sposobem pokazania tego, że nawet będąc na marginesie można być i czuć się sobą , można cieszyć się życiem mimo braku akceptacji otoczenia. „Śniadanie na Plutonie” jest dla mnie przepiękną wizją miłości i tęsknoty opowiedzianą z czułością i dużą dawką humoru. Film w takim klimacie, tak wyreżyserowany i tak opowiedziany pochłania i ani przez chwilę nie czujemy się znużeni mimo tak długiej projekcji.
Pozycja obowiązkowa – polecam !Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *