Kino dla Ciebie

SNOWPIERCER (2013)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb6.1/10

Kino Dla Ciebie7/10

Gatunek – dramat, akcja, sci-fi

Produkcja – Czechy,Francja, USA, Korea Południowa

Rok – 2013

Reżyseria – Joon-ho Bong

Scenariusz – Joon-ho Bong

snowpiercer„Snowpiercer” to dobry dramat sci-fi. Audiowizualnie w większości prawie perfekcyjny obraz: porażające sceny walk, brutalne, krwiste, przywołujące na myśl najlepsze komiksy.
„Snowpiercer: Arka przyszłości” to faktycznie film, który powstał na kanwie historii obrazkowej „Le Transperceneige”.
To opowieść o świecie przyszłości. Świecie, którym rządzi niewielka garstka bogatych, a klasy niższe, uciskane, wykorzystywane i żyjące w skrajnych warunkach próbują walczyć o wolność.
Film mówi wprawdzie o ewentualnym świecie przyszłości ale można go odnieść do każdej epoki. Bo przecież zawsze istniały i będą istniały nierówności klasowe, zawsze ci, którzy są najniżej będą próbowali zmienić swoje życie.

Niektórych może przerazić w tym filmie wymieszanie i przenikanie gatunków: groteska i absurd, dramat i komedia, sci- fi. Ale w tym tkwi cały jego urok :). Dla mnie „Snowpiercer” był filmem, który z przyjemnością obejrzałam mimo dwugodzinnej projekcji. Zauroczył mnie jego klimat i ta „prostota” rodem z komiksów.

Po raz kolejny wyróżniła się swoją kreacją aktorską genialna Tilda Swinton. Inni odtwórcy zasługują również na uwagę – Chris Evans, John Hurt czy Octavia Spencer.
Finał filmu jest wprawdzie przewidywalny ale dramatyczny. Dramatyczny i jednocześnie wymowny – dający nadzieję. Nadzieję na życie – lepsze życie.
„Snowpiercer:Arka przyszłości” to obraz ogólnie prosty  i oczywisty ale dający sporo rozrywki.
I o to przecież chodzi. Dlatego polecam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *