Kino dla Ciebie

SREBRNA KULA (1985)

Srebrna kula7/10

Gatunek – horror

Produkcja – USA

Rok – 1985

Reżyseria – Daniel Attias

Scenariusz – Stephen King

Srebrna kula

„Srebrna kula” (oryginalny tytuł „Silver Bullet”) jest adaptacją książki „Rok wilkołaka” mistrza horroru Stephena Kinga i z jego scenariuszem. To jeden z lepszych filmów o wilkołakach i jedna z lepszych adaptacji prozy Kinga.
Bardzo klimatyczny, doskonale oddający realia małego miasteczka. Fabuła filmu jest w miarę prosta i nieskomplikowana ale ogląda się go niezwykle ciekawie. Sporo w nim bowiem napięcia, momentów grozy – czasami śmieszny, trzyma w niepewności do samego końca.
Całość okraszona dobrze wkomponowaną muzyką oddającą idealnie nastrój filmu.
Dobra obsada aktorska – Corey Haim w roli Marty Coslawa, Everett McGill jako wielebny Lowe i inni aktorzy lat osiemdziesiątych są kolejnym walorem filmu.

„Srebrna Kula” nie jest wprawdzie filmem najwyższych lotów, efekciarskim ale jak na tamte lata to dobra produkcja. Z dobrym scenariuszem, realizacją i montażem. Film ogląda się z dużym sentymentem i zainteresowaniem. Szczególnie fani twórczości Stephena Kinga powinni sięgnąć po tę produkcję. Chociaż nie ukrywam, że odbiega ona od swego pierwowzoru literackiego. Warto jednak poświęcić jej czas tym bardziej, że adaptacje prozy mistrza nie zawsze należą do udanych.
„Srebrna kula” jest jednak filmem, który w mojej ocenie nie zawiedzie Was. Polecam.

Srebrna kula6.3/10

Srebrna kula6.3/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *