Kino dla Ciebie

STEVE JOBS (2015)

Steve Jobs7/10

Gatunek – biograficzny

Produkcja – USA, Wielka Brytania

Rok – 2015

Reżyseria – Danny Boyle

Scenariusz – Aaron Sorkin

Steve Jobs

„Steve Jobs” jest biografią współzałożyciela firmy Apple. Film skupia się na trzech ważnych wydarzeniach w historii firmy na przestrzeni lat 1984-1998.
Mamy w nim okazję obserwować kulisy działalności Apple i Jobsa, jego zawirowania w życiu prywatnym, walkę o prym w świecie informatyki i rozgrywki wewnątrz firmy.
Steve Jobs ukazany jest jako człowiek antypatyczny, początkowo nieludzki i kłamliwy, okrutny i kapryśny. Sytuacja jednak ulega zmianie między innymi pod wpływem córki Stevena – Lisy.
Genialność umysłu Jobsa, złożoność jego natury, problemy prywatne doskonale przedstawił odtwórca głównej roli Michael Fassbender. I jemu należą się największe wyrazy uznania.

„Steve Jobs” to film ze świetnym scenariuszem, bardzo dobrą obsadą aktorską, niezwykle dynamiczny i porywający. Ale nie dla każdego. Miłośnicy komputerów i talentu Steve’go, ci którzy interesują się historią Apple będą na pewno usatysfakcjonowani.
Technicznie film jest niemalże perfekcyjny – wspaniałe zdjęcia, idealnie dobrana muzyka i montaż czynią z niego obraz godny polecenia. Maksimum emocji, dialogów i naukowych terminów mogą być dla niektórych męczące. Ja oglądałam tą „wybuchową” produkcję z niezwykłym zainteresowaniem i bez cienia nudy.

W mojej ocenie to genialny film o kontrowersyjnym geniuszu. Geniuszu, który zmienił świat, który walczył z własnymi lękami, współpracownikami i przeciwnikami jego wizji.
Polecam – ten film trzeba koniecznie obejrzeć.

Steve Jobs 6.5/10

Steve Jobs7.3/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *