Kino dla Ciebie

SUBURRA (2015)

suburra8/10

Gatunek – kryminał

Produkcja – Francja, Włochy

Rok – 2015

Reżyseria – Stefano Sollima

Scenariusz – Stefano Rulli, Sandro Petraglia, Giancarlo De Cataldo, Carlo Bonini


„Suburra” jest bardzo dobrym filmem kryminalnym o tematyce mafijnej. Mroczna historia, brutalna i krwista, klimatyczna i niezwykle surowa. Pełno w niej nieczystej gry, skorumpowania na szczytach władzy i walki o wpływy w gangsterskim świecie.
Nie po raz pierwszy mamy okazję przekonać się jak brutalnymi prawami rządzi się świat mafijny.

„Suburra” urzeka przede wszystkim zdjęciami i muzyką, które tworzą niepowtarzalny klimat. Doskonałe efekty wizualne potęgują grozę i brutalność.
Scenariusz filmu został oparty na powieści Carlo Boniniego i Giancarlo De Cataldo pod tym samym tytułem. Film otrzymał dwie nagrody włoskich krytyków. I słusznie. To bowiem obraz doskonale wyreżyserowany i świetnie zagrany.
Wśród obsady aktorskiej wyróżniają się przede wszystkim Pierfrancesco Favino i Elio Germano.

Oglądając świat przedstawiony w filmie „Suburra” odnosimy wrażenie, że historia mogła wydarzyć się naprawdę. Pokazano ją bowiem w sposób niezwykle sugestywny i realistyczny.
To film bardzo emocjonalny, pochłaniający i maksymalnie przerażający. Kino gangsterskie niemalże wzorcowe a jednocześnie takie, które wspaniale oddaje klimat Włoch.
Świat La Cosa Nostra ukazany w filmie „Suburra” przeraził mnie i jednocześnie…zachwycił.
Zachwycił bo świetnie ukazano jego funkcjonowanie, walkę o wpływy i prawa jakimi się rządzi.

Polecam. To bardzo dobre włoskie kino, które na pewno zachwyci miłośników filmów mafijnych. Surowe, realne i przerażające. Takie jakie powinno być idealne kino gangsterskie. Mimo ponad dwugodzinnej projekcji na pewno nie będziecie się nudzić 🙂 .

suburra7.4/10

suburra7.4/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *