Kino dla Ciebie

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ (2017)

sztuka kochania.historia michaliny wisłockiej8/10

Gatunek – biograficzny,dramat

Produkcja – Polska

Rok – 2017

Reżyseria – Maria Sadowska

Scenariusz – Krzysztof Rak

„Sztuka kochania.Historia Michaliny Wisłockiej” to bardzo dobry film będący obrazem życia i pracy najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u. Obraz ukazuje najważniejsze wydarzenia z życia Michaliny Wisłockiej i jej walkę o wydanie kontrowersyjnej książki. Książki, która przez lata była polską biblią seksuologii.
„Sztuka kochania.Historia Michaliny Wisłockiej” to świetna opowieść o Polsce i Polakach lat 70-tych. Opowieść o uporze i determinacji, walce z systemem i zacofaniem.

Niewątpliwie jednym z największych walorów filmu jest bardzo dobra gra aktorska. Magdalena Boczarska w roli tytułowej to postać niezwykle wiarygodna, barwna i przekonująca. Oglądając aktorkę miałam wręcz wrażenie, że to prawdziwa Michalina Wisłocka, dla której nie ma spraw tabu, która walczy o seksualne uświadomienie Polaków.
„Sztuka kochania.Historia Michaliny Wisłockiej” poraża również swoją odwagą, świetnymi zdjęciami dawnej Polski, kostiumami i klimatem. To film doskonale opowiedziany, doskonale zrealizowany i zagrany, z dużą dawką humoru.
Obok biografii Michaliny Wisłockiej to bardzo dobry obraz relacji międzyludzkich, tolerancji i walki jednostki.

„Sztuka kochania.Historia Michaliny Wisłockiej” jest filmem ponadczasowym, filmem nie tylko dla tych którzy wychowali się na kontrowersyjnej książce. To niezwykły obraz – wciąga i edukuje, bawi i zaskakuje a jednocześnie jest swego rodzaju dokumentem. Dokumentem o minionej epoce, o minionym ustroju, o emancypacji kobiet. Lekki a jednocześnie bardzo ważny. To nie jest film, który można obejrzeć. Trzeba go obejrzeć obowiązkowo. Zdecydowanie polecam!

sztuka kochania.historia michaliny wisłockiej7.6/10

sztuka kochania.historia michaliny wisłockiej
7.3/10

1 komentarz do “SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ (2017)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *