Kino dla Ciebie

THE GOOD WIFE (2009- ) [serial]

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb8/10

Kino Dla Ciebie8.3/10

Gatunek – dramat, prawniczy

Produkcja – USA

Rok – 2009

Twórcy – Michelle King, Robert King

zona idealna

 

Zawsze obiecuję sobie po kolejnym obejrzanym serialu, że nie będzie następnego, bo to pochłaniacze czasu… Niestety, trudno dotrzymać sobie danego słowa, kiedy trafia się na dobry serial. Sięgając po „Żonę idealną” po prostu po raz kolejny wsiąkłam 😉

„The Good WIfe ” (polski tytuł „Żona idealna”) to niebanalny dramat prawniczy z polityką w tle. Serial wciąga od pierwszego odcinka i trzyma poziom do szóstego, jak na razie ostatniego sezonu. Bardzo dobra gra aktorska wszystkich postaci, nawet tych drugoplanowych. Warto wspomnieć chociażby o Christinie Baranski, odtwórczyni roli żelaznej damy w kancelarii prawniczej, czy tytułowej ” żonie idealnej” granej przez Julianne Margulies. Nie sposób wymienić wszystkich aktorów, ale wszyscy zasługują na uznanie — serialowe postaci są bowiem prawdziwe, realne i ludzkie.

W serialu „The Good Wife” przedstawiono w sposób bardzo energiczny kulisy procesów sądowniczych, walkę o władzę, politykę i związaną z nią korupcję, układy i relacje międzyludzkie. Każdy odcinek to odrębna sprawa, każdy odcinek to idealnie przeprowadzone śledztwo i rozprawa sądownicza. Mimo wielu poważnych tematów, w serialu nie brakuje również elementów humorystycznych, wprowadzanych w odpowiednim momencie, które idealnie rozładowują atmosferę.

To naprawdę dobry serial —  wspaniała rozrywka, od której nie można się oderwać aż do końca. Zżyłam się z większością bohaterów, będzie mi ich naprawdę brakować po skończonej emisji. Zdecydowanie polecam „Żonę idealną”! Nie będziecie się nudzić —  to serial, który zadowoli większość kinomaniaków. Owszem, nie jest być może zbyt poważny, poprawny prawniczo i politycznie, ale ma w sobie to, co powinien mieć dobry serial —  realizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *