Kino dla Ciebie

THE PLACE (2017)

the placa6.5/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Włochy

Rok – 2017

Reżyseria – Paolo Genovese

Scenariusz – Paolo Genovese, Isabella Aguilar


„The Place” to kolejny, po niezapomnianym „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, film Paolo Genovese. Tym razem opowieść o życiu rozgrywa się w barze, w którym bohaterowie toczą rozmowy z tajemniczym mężczyzną. Rozmowy dziwne, rozmowy trudne. Każdy z bohaterów otrzymuje bowiem do wykonania zadanie, jakie musi wypełnić aby zrealizować swoje marzenia…
Historia pokazana w „The Place” posłużyła do pokazania ludzi, którzy w swoim egoizmie są zdolni do popełnienia okrutnych czynów, byle tylko osiągnąć wymarzony cel. Wahają się, zmieniają swoje wartości, idą do przodu i cofają się o krok…

„The Place” jest bardzo tajemniczym dramatem, zaskakującym i niecodziennym.
To całkiem niezła analiza psychiki ludzkiej i ludzkiego życia. Zmusza widza do zastanowienia się przede wszystkim nad tym, jak daleko można posunąć się aby osiągnąć sukces. Film nikogo nie ocenia ani nikogo nie potępia.
Oceny bohaterów musimy dokonać sami.
Dobre zdjęcia, montaż, muzyka i niemalże idealna scenografia oddają perfekcyjnie klimat filmu.
„The Place” to oprócz tego znakomita gra aktorska. Warto w tym miejscu wspomnieć Valerio Mastandrea w roli – tajemniczego Mężczyzny, Albę Rohrwacher jako szukającą Boga siostrę Chiarę, czy niewidomego Fulvio, w rolę którego wcielił się Alessandro Borghi.

Podsumowując – „The Place” jest w mojej ocenie niezłym filmem. Filmem z głębokim przesłaniem. Filmem, w którym najważniejszy jest człowiek – jego psychika, jego gesty, jego myśli. Nie jest to obraz z napiętą akcją, a mimo wszystko ogląda się go niezwykle dobrze. Warto poświęcić mu czas.

https://www.youtube.com/watch?v=TGL42CKixlc

FILMWEB – 6.7/10

IMDB – 7.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *